Top Nav

Hayalleri gerçeğe dönüştürme odaklı çalışan finans uygulaması: Lunar Way

Ara 31, 2016 0 comments
Sosyallik kavramı son dönemde hayatımızın her alanında kendine yer buluyor. Bugün bunu ağırlıklı olarak sosyal ağlar ile yaşıyor olsak da bünyesine bu konuyu dahil eden elbette sadece Facebook, Snapchat veya Spotify değil. Çeşitli finans uygulamaları, işlerinin merkezine sosyalleşmeyi koyarak yeni bir trendin başlangıcını yaptı bile. Bu yazımızda bu trendin en yenilerinden birini konuşacağız: Danimarkalı uygulama Lunar Way.

Biz Bir Banka Değiliz

Bu cümle Lunar Way'in hakkımızda sayfasından. Elbette dışarıdan bakınca tipik bir finans uygulamasından bahsediyoruz. İçerisinde müşterilere ait çeşitli parasal işlerin döndüğü bir mecra neticede. Bu uygulamayı farklı kılan noktalar ise detaylarda gizli. Lunar Way, müşterilerine daima mobil kalmayı yani şube derdini ortadan kaldırmayı teklif ediyor. Uygulama ile yeni, ücretsiz bir hesap açtığınızda banka kartınız evinize gönderiliyor. Klasik güvenlik prosedürlerinin dışında şu sıralar çok popüler olan parmak okuma yöntemi Lunar'da da karşımıza çıkıyor. Öte yandan mobil uygulama, hesabınıza dair yaşanan tüm gelişmeler ve aksiyonlar için size daima bildirimler gönderiyor.

Detaylı İstatistikler ve Hedef Oluşturma 

Lunar'da kullanıcıya sunulan ve dikkat çeken iki temel özellik bulunuyor. İlki uygulama içerisinde ekranı sağa ve sola kaydırarak görülebilen, dönem içerisindeki hesap ve harcama detayları. Eee bu benzer uygulamalarda da var dediğinizi duyar gibiyim. Bu noktada temel fark ise bu uygulamada her ay en çok vakit geçirdiğiniz 5 şirketi ve detaylarını görebilmeniz. Kişinin finans anlamında kendini tanımasına katkı sağlayan bu özellik, aylık karşılaştırmalar yapabilmenizi de mümkün kılıyor. Bu işlemleri sadece bir kaç ekran kaydırma ile oldukça hoş ekranlarda yaptığınızı hayal edin.

Uygulamanın dikkat çeken bir diğer özelliği ise kişiye hedefler oluşturabilme imkanı tanıması olarak görünüyor. Lunar'da ekranı sadece bir kez sağa kaydırarak yeni bir hedef oluşturmak mümkün. Bu hedef yeni bir bisiklet de olabilir, güzel bir yaz tatili de. Oluşturduğunuz hedefinizi çeşitli görsel ve metinlerle customize edebilir ve kendinize özel bir tasarım yaratabilirsiniz. Bu özelliği kullandığınızda yeni bir banka hesabı açmış olmuyorsunuz. Lunar, sadece hayalinize giden yolda bir adım attığınızı belirtiyor.

Yeni Yatırım 

Lunar, Aralık ayı ortasında ülkesi Danimarka'da yaklaşık 4.4 milyon $'luk bir yatırım almış. Uygulamaya yatırım yapan firma, yeni finansman ile Lunar'ın son trendleri daha hızlı takip edeceğine inandıklarını belirtmiş.

Lunar'ı gelecekte nasıl günler bekliyor, bunu ise hep birlikte takip edip göreceğiz. DijiFi'de yeni nesil finans uygulamalarına dair haberlerde tekrar görüşmek üzere.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın