Top Nav

Telegram Üzerinden Ödeme Yapabilmek Artık Mümkün

Haz 4, 2017 0 comments
Yaşadığımız dünya artık eskisi gibi değil. Cebimizde fiziksel para taşımayacağımız günler yaklaşıyor. Her gün bunu doğrulayan çok sayıda yeni gelişmeye tanıklık ediyoruz. Bunlardan sonuncusu ünlü mesajlaşma servisi Telegram'dan geldi.

Ülkemizde de oldukça popüler olan, Whatsapp'la rekabet durumu sürekli konuşulan Telegram, alışveriş botları aracılığıyla artık ödeme yapılabileceğini duyurdu. Bu gelişmeye göre, botlar üzerinden size sunulan ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde platform üzerinden ödeme yaparak satın alabileceksiniz. Bir botla diyaloğunuz sırasında sunulan ürünü satın almak için ücret ibaresini tıklamanız, ardından kredi kartınızı ve gönderim bilgilerinizi doldurmanız ve son olarak ödemeyi onaylamanız yeterli olacak. Hesaplarında çift doğrulama seçeneği aktif olan kullanıcılar için ödeme çok daha kolay bir şekilde gerçekleşirken, Apple Pay'i bir ödeme yöntemi olarak sisteme ekleyerek de bu işlemi basitleştirmek mümkün kılınmış. Telegram üzerinde hizmet vermeye devam eden botların bu özelliği kullanabilmesi için mesajlarına ödeme butonunu eklemesi gerekiyor. Tek tuşla pizza siparişi verebilmek, taksi çağırabilmek veya bir ayakkabı satın alabilmek gelecekte mesajlaşma servislerinin sunduğu kolaylıklar arasına katılacak gibi görünüyor.

Peki siz bir mesajlaşma servisi üzerinden ödeme yapmaya sıcak bakar mıydınız? Yorumlarınızı mesajlarda bizimle paylaşın, sonuçları hep birlikte değerlendirelim!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın