Top Nav

Telefon ve Tabletleri Pos Makinesine Çeviren Aparat [İyi Fikir]

Eki 19, 2017 0 comments
Dijitalleşmeyi yaşamın her alanında iyice hissettiğimiz bugünlerde ticaret kavramı da farklı bir hal aldı. Artık para kazanmak için fiziksel bir dükkana veya çok sayıda çalışana ihtiyacınız yok. Teknoloji ile birlikte dilediğiniz yer ve zamanda kolaylıkla satış yapmanız mümkün. Tam da bu amaca hizmet eden bir proje yakın zamanda hayat buldu. Görülmeye değer olan bu güzel fikri İyi Fikir serimizde sizlerle buluşturmak istedik.

Akıllı Cihazlardan Ödeme Alımı 

Square Reader, en basit tanımı ile herkesin akıllı telefonları ve tabletleri aracılığıyla kartlı ödeme almasına imkan tanıyan bir uygulama. iOS ve Android cihazlarda Square Point of Sale adlı uygulama ile birlikte çalışan bu ödeme aracını kullanabilmek için bir de telefonun şarj veya kulaklık girişine takılan küçük bir aparata ihtiyacınız oluyor. Aparat, tıpkı bir Pos cihazı gibi kartın kaydırılması sonucu çalışıyor ve para çekimini kolaylıkla gerçekleştiriyor. Visa, MasterCard ve American Express gibi önemli kart altyapıları ile uyumlu çalışabilen Square Reader, 15 ve 49 Dolarlık iki modele sahip. 15 Dolarlık model ile sadece çipli kartlardan ödeme çekebilmek için bir kart okuyucuyu satın alabilirken, daha pahalı olan 49 Dolarlık modelse kart okuyucunun yanında size Apple Pay ve Android Pay ödeme araçlarıyla çalışabilen temassız ödeme aparatını da sunuyor. Böylece herkesten her koşulda ödeme almaya hazır hale gelmiş oluyorsunuz.

Her Çekimden Belirli Oranda Kesinti 

Şu sıralar Amerika'da satışa sunulan Square Reader, sahibini üzebilecek tek bir özelliğe sahip. Aparat, kartların cihazdan kaydırıldığı her ödeme çekiminde satıcıdan %2.75 oranında kesinti yapıyor. Örneğin, 100 liralık bir çekimin 2.75 TL'si sizden kesilerek hesabınıza 97.25 TL'lik bir ödeme iletiliyor. Her güzelin bir kusuru olur diyelim. Cihazı satın almanız halinde sizden herhangi bir taahhüt sözü almayan Square Reader, ödemeleri ise 2 iş günü içerisinde hesabınıza aktarıyor. Hızlı bir şekilde kurulabiliyor ve hemen kullanılmaya başlanabiliyor olması, Square Reader'in dikkat çeken güzellikleri arasında yer alıyor.

Çok Sayıda Avantaj Sunuyor 

Akıllı aparat, belirttiğimiz marifetlerinin dışında çevrimdışı modda da kullanılabilme, faturaları e-posta ve SMS ile iletebilme, imza alabilme gibi çok sayıda özelliği de sahibine sunuyor. Ülkemizde Pos cihazı konusunu çözen çeşitli çalışmalar var olsa da Square Reader'in pratikliği ve sunduğu ekstra özellikleri ile daha çok öne çıktığını söyleyebiliyoruz. Anlaşılan, bir işletme olmanın önemli niteliklerinden biri olarak kabul edilen kartla çekim yapabilme özelliği de artık bir ayrıcalık olmaktan çıkıyor. Bizce bu yüzyıla da bu yakışırdı. Yeni İyi Fikir'lerde görüşmek üzere.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın