Top Nav

Çocuklar için Güvenli Alışveriş İmkanı Sunan Akıllı Banka Kartları

Şub 22, 2018 0 comments
Bugünün çocukları için para yönetimi, oldukça erken yaşlarda başlayan bir uğraş. Yakın tarihte cebe harçlık koyma geleneğimize veda etmemiz gerekebilir. Henüz ilkokulda anne veya babasından kredi kartını isteyen bir ufaklığa siz de denk gelmişsinizdir. Bu içgörüden yola çıkan Greenlight adlı şirket çocukların kendi para yönetimlerini kısmen de olsa yapabilmeleri için ebeveyn kontrolünde banka kartı kullanmalarını sağlayan bir çalışmayı hayata geçirmiş.

Harcamalar Üzerinde Ebeveyn Kontrolü 

Şirket tarafından çocuklar için hazırlanan akıllı banka kartları, bir mobil uygulama aracılığıyla ebeveynlerin tüm alışverişleri ve harcamaları takip edebilmesini sağlıyor. Bu sistemde çocukların kartlarıyla alışveriş yapabilmesi için yapacakları harcamayı mobil uygulama üzerinden anne veya babasının onayına göndermesi gerekiyor. Ebeveynin işlemi onaylamasının ardından çocuk tarafından banka kartı kullanılarak ödeme gerçekleştirilebiliyor. Akıllı banka kartları, ebeveyne harcama onayının dışında yaş sınırlaması, karta para aktarımı, mağaza özelinde kontrol ve çalıntı/dolandırıcılık vakalarına karşı kart dondurma/kapama gibi ekstra güzel özellikler de sunuyor.


Kart Başına Ücretlendirme 

Otuz günlük ücretsiz deneme süresine sahip kartlar, bu sürenin ardından beş aile üyesine kadar aylık toplam 4.99 dolar olarak ücretlendiriliyor. Ancak elbette bu ödemeler ebeveyni ilgilendiriyor. Kartı kullanan çocuklardan hesap işletim ve para transferi ücretleri alınmıyor. Akıllı banka kartlarının bu özellikleriyle çocuk sahibi kişiler için çok sayıda kolaylık sunduğunu söyleyebiliyoruz.


Tags: Banka, Çocuk, Ebeveyn, Kart, Debit, Banka Kartı, Para

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın