Top Nav

Didier Drogba İngiliz Dijital Bankanın Marka Elçisi Oldu

Mar 15, 2018 0 comments
Chelsea’nin efsane futbolcusu, eski Galatasaraylı Drogba, futbol kariyerinin ardından farklı alanlarda boy göstermeye devam ediyor. Yıldız isim, son olarak bir dijital bankanın ilk müşterisi ve marka yüzü olarak adından söz ettirdi.

Bölgenin En Ünlü İsimlerinden

Fildişi Sahili, mobil para penetrasyonunda Afrika’nın en büyük 5. ülkesi konumunda. Bu sebeple finans kurumları için ciddi bir pazar niteliğinde olan ülkeye etkileyici bir giriş yapmak da büyük önem taşıyor. Bu durumun farkında olan İngiltere merkezli banka Standart Chartered, ülkede hayata geçireceği yeni dijital bankasını Fildişi Sahili’nin en ünlü isimlerinden Didier Drogba ile tanıtmaya karar verdi. Standart Chartered, yeni dijital bankanın Kenya, Gana ve Nijerya’yı kapsayan bir kampanyanın ilk adımını oluşturduğunu belirtiyor. Öte yandan Drogba’yı marka elçisi olarak belirleyen banka, bu yolla DBS Bank’ın DigiBank ile Hindistan’da yakaladığı başarının benzerini elde etmeyi amaçlıyor. DBS, bu kampanyada ünlü kriket oyuncusu Sachin Tendulkar’ı kullanarak iki milyondan fazla müşteri kazanmıştı.

İki Tarafın Bakış Açıları Uyuşuyor 

SC Afrika ve Orta Doğu Bölge CEO’su Sunil Kaushal, konuyla ilgili görüşlerini “Dijital bankamızı hayata geçirirken Didier Drogba gibi bir isimle çalışacak olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Drogba’nın öncelikleri ve idealleri, bankamız ile uyuşuyor ve kendisini bu tarz bir kampanya için ideal isim haline getiriyor. Fildişi Sahili’ndeki dijital bankacılık çalışmamız, bölgeye dönüş hikayemizin önemli bir parçasını oluşturuyor.” ifadeleriyle dile getirmiş. Biz de kampanyaya dair ilk görüntüler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz.

Tags: Standart Chartered, Drogba, Fildişi Sahili, Dijital Banka, Afrika, Futbol, Mobil

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın