Top Nav

Deri altı çiplerin normalleştiği İsveç’te bu durum artık bir trend!

Kas 17, 2018 0 comments
Haberin Özeti
İsveç’te deri altına mikro çip taktırmak tabir yerindeyse bir trend haline geldi. Derinin altında, başparmak ve işaret parmağı arasına yerleştirilen mikro çipler, banka kartı ve anahtarlık gibi insanların yanında taşıması gereken çeşitli nesnelerin görevini üstleniyor. Adet fiyatı 180 dolar olan çipler, GPS izleyicisine sahip olmadığı için kişinin izlenme ve takip gibi bir sorun yaşaması mümkün olmuyor. Ülkede bu yeni teknolojiyi benimseyenler olduğu gibi ona karşı çıkanlar da sayıca oldukça kalabalık. Bu grupta yer alanlar, çipler ile kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılabileceğini ve insanların sürekli, her dakika takip altında olacaklarını iddia ediyor. Siz çip teknolojisi konusunda hangi taraftasınız?


İsveçliler bu yılın ilkbahar aylarından beri elleriyle ilgili önemli bir karara imza atıyor. Ülkede deri altına mikro çip taktırmak tabir yerindeyse bir trend haline geldi. El derisinin altında, başparmak ve işaret parmağı arasına yerleştirilen mikro çipler, banka kartı ve anahtarlık gibi insanların yanında taşıması gereken çeşitli nesnelerin görevini üstleniyor. Çip, deri altına basit bir cerrahi işlemle yerleştirilirken, oluşan bu trend sayesinde deri altı mikro çip kullanan kişi sayısının geçen yıla göre yaklaşık 50 kat arttığı belirtiliyor.


İsveçlilerin gözdesi yeni çipler, neredeyse bir pirinç büyüklüğünde. Bu mikro çipler; dijital cüzdan, banka - kredi kartı, seyahat bileti ve farklı tür birçok kartın yerini alarak bunların cepte taşınma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu sayede kullanıcılar, ilgili cihazlara ellerini okutarak ödemeden, ulaşıma kadar birçok ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.


Adet fiyatı 180 dolar olan çipler, GPS izleyicisine sahip olmadığı için kişinin izlenme ve takip gibi bir sorun yaşaması mümkün olmuyor. Ülkede bu yeni teknolojiyi benimseyenler olduğu gibi ona karşı çıkanlar da sayıca oldukça kalabalık. Bu grupta yer alanlar, çipler ile kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılabileceğini ve insanların sürekli, her dakika takip altında olacaklarını iddia ediyor.Siz deri altı çipler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Tags: İsveç, Deri Altı, Mikro, Çip, Teknoloji, Değişim, Yenilik, Dünya

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın