Top Nav

Paranın ülke değiştirmediği ilginç transfer yöntemi [İyi Fikir]

Şub 5, 2019 0 comments
Haberin Özeti
“Paranın transferi” dendiğinde bir hareketlilik ve yer değiştirme hemen aklımıza gelir. Ancak şu sıralar, bizlere bildiklerimizi unutturacak türden bir transfer yöntemi herkesin dilinde. Geçtiğimiz yıl ülkemizde de hizmet vermeye başlayan TransferGo, ülkeler arası para transferlerinde, parayı sınır ötesine geçirmeyerek yani transferleri ülkelerdeki yerel banka hesapları aracılığıyla yaparak global para transferlerindeki maliyetleri ortadan kaldırıyor. Ve dolayısıyla kullanıcıya ücretsiz, uluslararası para transferi hizmeti sunuyor. Bu içeriğimizde, TransferGo’nun sıra dışı transfer metodunu masaya yatırdık.


Paranın transferi dediğimizde aklınıza ilk ne geliyor? Bir hareketlilik ve yer değiştirme değil mi? Şimdi size içerisinde bu iki kavramın tam anlamıyla yer almadığı, “Bu, bizim nasıl aklımıza gelmedi ya?” diyeceğiniz oldukça akıllı düşünülmüş bir transfer yönteminden bahsedeceğiz. 2018 yılında Türkiye pazarına giriş yapan TransferGo, geçtiğimiz günlerde ücretsiz para transferi hizmetinin altındaki ilginç metodu açıkladı. Gelin, bu sıra dışı yöntemi birlikte inceleyelim.

Temel hizmet, ülkeler arası para transferi 


47 ülkede hizmet veren ve son olarak Türkiye pazarına giriş yapan TransferGo, temelde ülkeler arası para transferinin hızlı, pratik ve ücretsiz bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Global para transferleri = maliyet 


Ülkeler arası para transferleri, genelde maliyetli olmasıyla bilinir. Örneğin bugün, Western Union gibi klasik bir hizmet sağlayıcı ile Amerika’dan Kanada’ya 1.000 ABD doları göndermek, gönderim yöntemine bağlı olarak kullanıcıya 10 ila 95 ABD doları arasında bir maliyet oluşturuyor.

“Local-In / Local-Out” modeli


TransferGo’nun çok merak edilen ve uluslararası para transferlerini ücretsiz bir hale getiren iş modeli “Local-In / Local-Out” olarak adlandırılıyor.

Para aslında ülke değiştirmiyor


Sistem çok basit ve mantıklı. Kullanıcı Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek istediğinde, bu para Türkiye’ye değil, TransferGo’nun Almanya’daki hesabına gidiyor.

Alıcıya ulaşan paranın kaynağı, kendi ülkesi


Almanya’daki hesabına para ulaşan TransferGo, Türkiye'deki hesabından transfer emri vererek Türkiye’deki kullanıcıya yine Türkiye’deki banka hesabından parayı ulaştırıyor.

Maliyetler ortadan kalkıyor


Neticede TransferGo parayı, ülkeler arasında dolaştırmadan, ilgili ülkelerdeki yerel banka hesaplarıyla transfer etmiş oluyor. Bu durum da uluslararası transferlerdeki maliyetlerin önüne geçiyor.

Bu akıllı transfer yöntemi, bizlere yıllardır uluslararası para transferlerine neden para ödediğimizi sorgulatıyor. Biz size yanıtı söyleyelim: geleneksel finans kurumlarının varlığı. Yenilikçi metodları hayata geçiren, finansın kalıplaşmış yargılarını tartışmaya açan, alternatif yöntemler geliştiren finansal teknoloji şirketleri, insanlığı sırtındaki yüklerden teker teker kurtarıyor. Gelecek yıllarda, bu ve benzer metodlar sıklıkla karşımıza çıkmaya devam edecektir. Artarak sürmelerini diliyoruz efendim.

Tags: Para, Transfer, İlginç, Yöntem, Ücretsiz, TransferGo, Uluslararası, Küresel, Global

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın