Top Nav

Fintech Sohbetleri: Fanaliz

Eyl 9, 2019 0 comments
Haberin Özeti
Fintech Sohbetleri bölümümüzde bu kez Fanaliz ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Hatırlayan okurlarımız olacaktır, bu bölümümüzde daha önce Kredya, Manibux ve TransferGo konuğumuz olmuştu. Bu kez Fanaliz’in kurucu ortağı çok değerli Atakan Yücel sorularımızı cevapladı. Bizimle Fanaliz’in hikayesini, sunduğu hizmetleri ve gelecek planlarını paylaşan Atakan Bey'e bu güzel sohbet için tekrar teşekkür ediyor, sizi röportajımızla baş başa bırakıyoruz.


Fintech odaklı çalışmalar yürüten şirketleri ağırladığımız Fintech Sohbetleri bölümümüzde bu kez Fanaliz ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Hatırlayan okurlarımız olacaktır, bu bölümümüzde daha önce Kredya, Manibux ve TransferGo konuğumuz olmuştu. Bu kez Fanaliz’in kurucu ortağı çok değerli Atakan Yücel sorularımızı cevapladı. Bizimle Fanaliz’in hikayesini, sunduğu hizmetleri ve gelecek planlarını paylaşan Atakan Bey'e bu güzel sohbet için tekrar teşekkür ediyor, sizi röportajımızla baş başa bırakıyoruz.

Merhaba! Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

İsmim Atakan Yücel. Fanaliz şirketi kurucu ortağıyım. Pazarlama ve risk analitikleri üzerine bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra kendi girişimimi kurdum. Şu anda kredi risk yönetimi ve veri analitikleri üzerine faaliyet göstermekteyiz.


Peki Fanaliz fikri nasıl doğdu?

Dijitalleşme, veriye erişimin görece olarak kolaylaşması ve fintech kavramının yükselişi girişimimizin oluşmasında temel noktalar oldu. Fikir, finansal kuruluşların veriye dayalı strateji geliştirme yapılarının reel sektörde de aynı şekilde uyarlanabileceği öngörüsünden doğdu.

Sunduğunuz hizmeti kısaca anlatabilir misiniz?

Fanaliz, şirketlere müşterilerinin kredi riskini esnek, kolay ve hızlı şekilde ölçmelerini sağlayan sistemler sunmaktadır. Bu sistemlerin kullanımı ile birlikte şirketler satış ve risk arasında dengeyi sağlayarak doğrudan finansallarını etkileyecek kazanımlar elde etmektedir.

Fanaliz'in arkasında kaç kişilik bir ekip bulunuyor?

Toplam 4 kişilik bir ekibimiz var.


Bugüne kadar hiç yatırım aldınız mı?

Bugüne kadar yatırım almadık.

Fanaliz'in geleceğine dair planlarınız nelerdir?

Gelecek planlarımız arasında stratejik ortaklıklar kurmak ve ürünü global hale getirmek temel önceliklerimizi oluşturmaktadır. Stratejik ortaklıklar ile ölçeklendirme sürecimizi hızlandırmak istiyoruz. Globalleşme noktasında ise gelirimizin kayda değer bir kısmını yurt dışından elde etme hedefimiz bulunuyor.

Bu keyifli röportaj için teşekkür ederiz. Okurlarımıza son olarak iletmek istediğiniz bir mesajınız var mıdır?

Keyifli sohbet için ben de teşekkür ederim. Herkesi verinin gücüne inanmaya davet ediyorum! 😊

Tags: Röportaj, Türkiye'de Fintechİyi Fikir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın