Top Nav

Evden uzaktayken hayatı kolaylaştıran 5 teknoloji

Eyl 9, 2019 0 comments
Haberin Özeti
Yurt dışında yaşamak, aynı anda çok sayıda zorluğa göğüs germeyi gerektiren bir süreç. Sevdiklerimizden uzakta olmak, en zor anlarında onların yanında olamamak, iletişim sıkıntıları derken tüm bu zorlukları bir listeye sığdırmak oldukça güç bir hale geliyor. Ancak bugün zorlukları tam anlamıyla yok edemesek de biraz olsun hafifletebilecek bir şeye sahibiz: Teknoloji. Günümüzde sınırları kaldırarak yurt dışında yaşamayı çok daha kolay bir hale getiren teknolojileri yakından inceledik.


Yurt dışında yaşamak, aynı anda çok sayıda zorluğa göğüs germeyi gerektiren bir süreç. Sevdiklerimizden uzakta olmak, en zor anlarında onların yanında olamamak, iletişim sıkıntıları derken tüm bu zorlukları bir listeye sığdırmak oldukça güç bir hale geliyor. Ancak bugün zorlukları tam anlamıyla yok edemesek de biraz olsun hafifletebilecek bir şeye sahibiz: Teknoloji. Gelin günümüzde sınırları kaldırarak yurt dışında yaşamayı çok daha kolay bir hale getiren teknolojilere şöyle bir yakından bakalım.

#1: Messenger


Facebook’un bir ürün olan ve yazılı mesaj, görüntülü konuşma, sesli mesaj gibi imkanlar sunan Messenger, yurt dışında yaşayan herkesin cebinde mutlaka olmalı. Bazen bir mesajın bile çok iyi hissettirdiği gerçeğini hangimiz inkar edebiliriz?

#2: Bundle


Çok sayıda haber platformunu tek bir çatı altında kullanıcılarına sunan Bundle, uzakta olduğunuz süre zarfında ülkenizde yaşanan gelişmeleri takip etmenizi sağlayacaktır. Böylece acil durumlardan ve son dakika gelişmelerinden erkenden haberdar olarak hızlıca yakınlarınıza ulaşabilirsiniz.

#3: Google Earth


Yurt dışında yaşamanın getirdiği en önemli zorluklardan biri de şüphesiz ki doğup büyünen yerleri, mahalleleri ve şehirleri görememektir. Dünyanın birçok bölgesini güncel halleriyle bilgisayarımıza getiren Google Earth bu soruna bir nebze de olsa çözüm getirerek mutlu olmanıza ve özlem gidermenize katkı sağlayabilir.

#4: Talsam


Bir akıllı takı olan ve mobil uygulamasıyla entegre bir bir şekilde çalışan Talsam, birbirinden uzakta yaşayan çiftler, aile üyeleri ve yakın kişiler için temelde “bildirim iletme” görevini üstleniyor. Bileklik ve kolye olarak kullanılabilen Talsam, karşı taraftan bir mesaj ya da herhangi bir etkileşim söz konusu olduğunda üzerindeki kristallerin yanıp sönmesiyle kişiye haber veriyor. Tehlike anında konum destekli SOS alarmı da gönderebilen akıllı takı, yurt dışında yaşayıp aklı yakınlarında olanlar için oldukça ideal bir çözüm.

#5: TransferGo


Yurt dışında insana dert olan konulardan biri de sevdiklerimize zor zamanlarında destek olamamaktır. Neyse ki bu konuda da teknolojinin bize sunduğu bir çözüm var. TransferGo’nun ücretli ve ücretsiz para gönderim seçenekleriyle Türkiye’deki yakınlara istenilen her zaman kolay ve hızlı bir şekilde para göndermek mümkün. Üstelik bu, bayramda seyranda Türkiye’deki torun torbaya harçlığını verebilmek için de ideal bir çözüm. TransferGo, dikkat çeken özellikleriyle evden uzakta olan herkesin olmazsa olmaz uygulamaları arasında kesinlikle yer almalı.

Eve kavuşmanız yakın olsun! 💙 👪 💑Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın