Top Nav

Bulduğu kayıp cüzdanın sahibine havale yaparak ulaşan adam

Eki 17, 2019 0 comments
Haberin Özeti
Geçtiğimiz günlerde cüzdanını kaybeden TransferWise Ürün Müdürü Tim Cameron, kayıp cüzdanına oldukça ilginç bir yöntemle kavuştu. Cüzdanı bulan Simon Byford adlı bir yardımsever, Tim’e oldukça düşük tutarlı para transferleri yaparak transferlerin açıklama kısmına cüzdanı bulduğunu ve paylaştığı telefon numarasından kendisine ulaşabileceğini yazdı. Bunun üzerine Tim, Simon’la buluşarak cüzdanına kavuştu ve yardım etmek için oldukça ilginç bir yönteme başvuran Simon’a bir şişe şarap ısmarladı. Olayın ardından Tim’in Twitter’da konuyu anlattığı tweeti oldukça kısa bir süre içinde 33 binden fazla retweet ve 176 binden fazla beğeni alarak kullanıcıların ilgisini çekti.


Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. TransferWise Ürün Müdürü Tim Cameron, kaybettiği cüzdanına oldukça ilginç bir yöntemle kavuştu.

Londra’daki ofisinden evine dönerken içerisinde banka kartlarının ve kimliğinin yer aldığı cüzdanı düşüren Cameron, internet bankacılığı hesabına giriş yaptığında bir sürprizle karşılaştı. Simon Byford adlı bir vatandaş, Cameron’a her biri 1 penny (£0,01) tutarlı dört para transferi gerçekleştirmiş ve gönderimlerin açıklama alanlarına ise çeşitli mesajlar bırakmıştı. “Merhaba, cüzdanını yolda buldum. Numaram: (telefon numarası). Mesaj at veya beni ara!” ifadelerinin yer aldığı mesajlarla karşılaşan Cameron, 90 dakika içerisinde Simon’la buluşarak cüzdanına kavuştu ve yardım etmek için oldukça ilginç bir yönteme başvuran Simon’a bir şişe şarap ısmarladı.

Olayın ardından görüşlerini paylaşan Simon “Cüzdanı yolun tam ortasında buldum. Sahibini Facebook’ta aradım ama karşıma Tim Cameron isminde çok fazla insan çıktı. Bunun üzerine ona ulaşmak için nelere sahip olduğuma baktım ve banka kartlarını fark ettim. Bu iletişim kurmak için garip bir yöntemdi ancak aynı zamanda sevdiğim bulmacayı çözmek gibiydi. Şansım yaver gitti.” ifadelerini kullanıyor. Bu arada Tim Cameron’un Twitter’da konuyu anlattığı tweeti, oldukça kısa bir süre içinde 33 binden fazla retweet ve 176 binden fazla beğeni alarak kullanıcıların ilgisini çekti.

Tags: Dünya, Para TransferiMobil Bankacılık, Paranın Serüveni, Yaşam

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın