Top Nav

Kobe Bryant’ın yatırımcısı olduğu 4 girişim

Oca 29, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Geçtiğimiz günlerde Güney Kaliforniya’da geçirdiği trajik helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Kobe Bryant, basketbolu seven sevmeyen herkesin takdirini kazanmış bir isimdi. Black Mamba lakaplı NBA yıldızı, parkede formasını giydiği takımları sırtlarken kimi zaman ise rol aldığı başarılı reklam filmleriyle gündeme geliyor; yazar, yapımcı ve yatırımcı olarak çok sayıda dikkat çeken işe imza atıyordu. Bu içeriğimizde Kobe’nin basketbolcu kimliği dışında kalan bir yönüne, yatırımcı özelliğine ışık tutmaya gayret gösterdik. İçeriğimizin uzun versiyonu aracılığıyla Amerikalı süperstarın yatırımcısı olduğu ve bizzat destek verdiği 4 girişimi inceleyebilirsiniz.


Geçtiğimiz günlerde Güney Kaliforniya’da geçirdiği trajik helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden basketbol efsanesi Kobe Bryant, basketbolu seven sevmeyen herkesin takdirini kazanmış bir isimdi. 2015 yılında emekliliğe ayrılan, kariyerinde 5 kez NBA şampiyonluğu yaşayan ve Toronto Raptors’a attığı 81 sayı ile bir maçta en çok sayı atan ikinci oyunu ünvanını elde eden Kobe şüphesiz ki bir basketbolcudan çok daha fazlasıydı.

Black Mamba lakaplı NBA yıldızı, parkede formasını giydiği takımları sırtlarken kimi zaman ise rol aldığı başarılı reklam filmleriyle gündeme geliyor; yazar, yapımcı ve yatırımcı olarak çok sayıda dikkat çeken işe imza atıyordu. Bu içeriğimizde Kobe’nin basketbolcu kimliği dışında kalan bir yönüne, yatırımcı özelliğine ışık tutmaya gayret gösterdik. Karşınızda Amerikalı süperstarın yatırımcısı olduğu ve bizzat destek verdiği 4 girişim.

#1 Granity Studios

Bir multimedya şirketi olan Granity Studios temelde kitap, podcast ve film gibi türlerde spora dair içerikler üretiyor. Şirket bu sayede eğitim ve ilhamı bir araya getirerek, genç sporcuların hayal gücünü uyandıracak ve onların tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlayacak duygusal ve zihinsel gelişimi desteklemeyi hedefliyor. Kobe Bryant’ın çok değerli gördüğü ve her fırsatta destek verdiği Granity; ödüllü yazarlar, yapımcılar ve tasarımcılarla işbirlikleri de yapmaktaydı.

#2 Bryant Stibel

2013 yılında kurulan Bryant Stibel; teknoloji, medya ve veri odaklı çalışmalar yürüten şirketlere strateji, sermaye ve operasyon destekleri sağlıyor. Deneyimli bir ekibe ve iş tecrübesine sahip olan şirket; Bryant Stibel Growth Equity, Bryant Stibel Ventures ve Bryant Stibel Value platformları aracılığıyla firmalara sermaye dağıtımları gerçekleştiriyor. Uzun vadeli büyüme elde etmek isteyen şirketlerle ortaklıklar da kuran Bryant Stibel, bugüne kadar birçok girişimin ve endüstri liderinin iş dönüşümlerini gerçekleştirmelerine katkı sağladı.

#3 Mamba Sports Academy

Adından anlaşılacağı üzere bir spor akademisi olan Mamba Academy; basketbol, futbol, plaj voleybolu ve dövüş sanatları gibi çeşitli spor dallarında Mamba felsefesi doğrultusunda eğitimler veren bir oluşum. Beden eğitimi akademileri, spor odaklı girişim laboratuvarı ve Mamba Spor Vakfı olarak üç bölümden oluşan akademi, sporcuları potansiyellerinin zirvesine çıkarmak için etkili, güvenli ve şeffaf performans eğitimleri vermeye odaklanıyor.

#4 Bodyarmor

Bir sporcu içeceği olan ve 2011 yılında piyasaya sürülen Bodyarmor; hindistan cevizi suyu, çeşitli vitaminler ve doğal aromalar içeriyor. Kobe Bryant, 2013 yılında şirkete en büyük hissedar olarak katıldı. Coca Cola Company ise Ağustos 2018’de azınlık hisse satın alarak şirketin bir parçası oldu. 2017 yılında Bodyarmor ile aynı besin maddelerine sahip ancak şişe başına sadece 20 kalori ve 2 gram şeker içeren Bodyarmor Lyte piyasaya sürüldü.

Tags: Dünya, Girişim, Yaşam, Yatırım

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın