Top Nav

Ünlü kadınlardan ve yaban hayatından izler taşıyan İskoç banknotları

Mar 20, 2020 0 comments
Haberin Özeti
İskoçya Kraliyet Bankası (RBS), dört yıldır yürüttüğü projeyle ülke tarihinde önemli yer edinen kadınları ve yaban hayatını yeni banknot tasarımlarına taşıdı. Projeyle, İskoç kimliğinin su samuru, uskumru ve tüvit (İskoç kumaşı) gibi sıradan ancak eşsiz görünümlü yanlarını banknotlara yansıtabilmek ve bunu demokratik bir şekilde yapabilmek amaçlanmış. Neticede İskoçya’nın en etkili kadınlarına ve yerel yaban hayatına yer verilen Fabric of Nature adlı yeni banknot serisi ortaya çıkmış. Yeni tasarıma sahip İskoç banknotları geçtiğimiz haftadan itibaren piyasadaki yerlerini almaya başlamış. Sizce nasıl olmuşlar?


İskoçya Kraliyet Bankası (RBS), dört yıldır yürüttüğü projeyle ülke tarihinde önemli yer edinen kadınları ve yaban hayatını yeni banknot tasarımlarına taşıdı.Projeyle, İskoç kimliğinin su samuru, uskumru ve tüvit (İskoç kumaşı) gibi sıradan ancak eşsiz görünümlü yanlarını banknotlara yansıtabilmek ve bunu demokratik bir şekilde yapabilmek amaçlanmış. Neticede İskoçya’nın en etkili kadınlarına ve yerel yaban hayatına yer verilen Fabric of Nature adlı yeni banknot serisi ortaya çıkmış.Projede İskoç tasarım stüdyoları Nile, O Street, Timorous Beasties, Graven ve Stuco’nun imzaları bulunuyor. Yeni tasarıma sahip İskoç banknotları geçtiğimiz haftadan itibaren piyasadaki yerlerini almaya başlamış.
İskoçya’nın yenilenen banknot tasarımlarını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi içeriğimizin yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın!
Tags: Dünya, Tasarım, Paranın Serüveni, Yaşam

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın