Top Nav

İngiltere’de nakit kullanımı yarı yarıya düştü

Mar 25, 2020 0 comments
Haberin Özeti
İngiltere ATM ağı Link tarafından paylaşılan verilere göre ülkede son birkaç gün içerisinde nakit kullanımı %50 oranında azalma gösterdi. Nakit kullanımındaki çarpıcı düşüş, koronavirüs salgını nedeniyle dükkanların kapanması ve insanların temassız ödemeye geçiş yapması sonucunda görüldü. İngiltere’de yakın zamanda temassız ödeme limiti 30 poundtan 45 pounda çıkarılmıştı. Link, ülkedeki ATM ağının ve iş modelinin tekrar gözden geçirilmesinin ve yeni bir yapılanmanın gerekli olabileceğini belirtiyor.


İngiltere ATM ağı Link tarafından paylaşılan verilere göre İngiltere’de nakit kullanımı son birkaç gün içerisinde %50 oranında azalma gösterdi.

Nakit kullanımındaki çarpıcı düşüş, koronavirüs salgını nedeniyle dükkanların kapanması ve insanların temassız ödemeye geçiş yapması sonucunda görüldü. Ülkede yakın zamanda temassız ödeme limiti 30 poundtan 45 pounda çıkarılmıştı.

Link, ülkedeki ATM ağının ve iş modelinin tekrar gözden geçirilmesinin ve yeni bir yapılanmanın gerekli olabileceğini belirtiyor. Salgın süresince uzaktan çalışma modeline geçen şirket, bu süre zarfında kullanıcıların nakde erişiminde bir sıkıntı yaşanmaması için bankalar, düzenleyiciler, endüstri kuruluşları ve diğer paydaşlarla birlikte çalışıyor.

Tags: Dünya, Paranın Serüveni, Dijital Dönüşüm, Yaşam

📌  Finans ve teknoloji odağında yaşanan koronavirüs gelişmelerini canlı akışla aktarıyoruz. Güncel gelişmeler için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın