Top Nav

Nubank, Meksika’da kredi kartı hizmeti vermeye başlıyor

Mar 6, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Brezilyalı mobil banka Nubank, bankacılık hizmetlerine mesafeli olan veya erişemeyen (unbanked) 36 milyon Meksikalıya ulaşmak için ülkede kredi kartı hizmeti vermeye başlıyor. Şimdiden 30 bin kişinin ön kayıt yaptırdığı Nubank kredi kartı, 18 yaşından büyük tüm Meksikalılar tarafından kullanılabilecek. Kart, yıllık hesap ücreti benzeri herhangi bir ücret de içermeyecek. Nüfusunun neredeyse yarısı 24 yaşından küçük olan Meksika’da yetişkinlerin sadece %10’unun bir kredi kartına sahip olduğu biliniyor.


Brezilyalı mobil banka Nubank, bankacılık hizmetlerine mesafeli olan veya erişemeyen (unbanked) 36 milyon Meksikalıya ulaşmak için ülkede kredi kartı hizmeti verecek.

Sao Paulo merkezli fintech girişiminin bugün yaklaşık 10 milyar dolar değerlemeye sahip olduğu tahmin ediliyor. Katıldığı yatırım turlarında 820 milyon dolar fon toplamayı başaran Nubank’ın 22 milyon Brezilyalı müşterisi bulunuyor.


Şimdiden 30 bin kişinin ön kayıt yaptırdığı Nubank kredi kartı, 18 yaşından büyük tüm Meksikalılar tarafından kullanılabilecek. Kredi kartı, yıllık hesap ücreti benzeri herhangi bir ücret de içermeyecek. Nüfusunun neredeyse yarısı 24 yaşından küçük olan Meksika’da yetişkinlerin sadece %10’unun bir kredi kartına sahip olduğu biliniyor.

Tags: Bankacılık, Fintech, Mobil Bankacılık

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın