Top Nav

Kripto paralar için 7 günlük fiyat tahmini yapan yapay zeka

May 1, 2020 0 comments
Kripto para ticaretine yönelik çalışmalarıyla bilinen veri firması Nomics, yedi günlük kripto para fiyat tahminleri yapan yapay zeka temelli yeni sistemini duyurdu.

23 Nisan’da çalışmasını duyuran Nomics bunun, makine öğrenimine dayalı bir yapay zeka tarafından kripto varlık fiyat tahminlerinin paylaşıldığı ilk çalışma olduğunu iddia ediyor. Konu hakkında görüşlerini paylaşan şirket CEO’su Clay Collins “Bu tahminler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto varlıklara yapılan yatırımlar ve alım satımlar önemli ölçüde kayıp riski içerir ve her yatırımcı için uygun değildir. Bu tahminler, gelecekte oluşabilecek fiyat hareketlerine yönelik çeşitli göstergelerden biri olarak kullanılmalıdır.” ifadelerini dile getiriyor. Collins ayrıca bu tür sistemlerin gelecekte fiyat tahmini yapmaktan öteye geçeceğine inandığını da belirtiyor.


Nomics’in fiyat tahmin sistemi, bir uzun / kısa vadeli bellek makine öğrenimi modeline dayanıyor. Sistemin temelindeki yapay zeka, Nomics bünyesindeki büyük çaplı kripto para fiyat verilerini inceleyerek eğitiliyor, kripto para dünyasını öğreniyor ve bunun neticesinde tahminler yapıyor. Yapay zeka daha sonra fiyat tahminlerini Nomics’in web sitesinden görüntülenebilmesi için şirkete gönderiyor. Şirket yöneticileri, yapay zekanın hata yapma ihtimalinin de olduğunu ve bu tarz durumlarda şeffaf davranarak hatalı tahminleri de yayınlayacaklarını belirtiyor. Nomics, web sitesinde kripto paraların mevcut fiyatları üzerinden öngörülen yedi günlük yüzde değişimlerini, yedi günlük tahmini fiyatlarını ve ortalama 30 günlük hatalı tahminlerini kullanıcılarla paylaşacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın