Top Nav

Google’dan sosyal mesafe için artırılmış gerçeklik uygulaması

Haz 2, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Google, sosyal mesafe kuralına uymayı kolaylaştıran Sodar adlı artırılmış gerçeklik uygulamasını hayata geçirdi. Sodar temelde telefon ekranınızı kullanarak iki metre yarıçaplı mesafe halkaları oluşturmanızı sağlıyor. Google’ın bu hizmetinden faydalanmak için telefonunuzdaki internet tarayıcısı üzerinden sodar.withgoogle.com adresine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra ekranınızı zemine doğru tuttuğunuzda sosyal mesafe halkalarının oluştuğunu görüyorsunuz. Uygulama şu anda sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor. Kabul edelim, artık sosyal mesafe kuralını hayatlarımıza entegre edebilmek için çok sayıda faydalı ve pratik araca sahibiz. Mazeretimiz yok.


Hepimiz, sosyal açıdan mesafeli olacağımız yeni bir hayata merhaba diyoruz. Bu konuda insanlara yardımcı olmak isteyen Google, sosyal mesafe kurallarına uymamızı sağlayacak Sodar adlı artırılmış gerçeklik uygulamasını hayata geçirdi.


Sodar temelde telefon ekranınızı kullanarak iki metre yarıçaplı mesafe halkaları oluşturmanızı sağlıyor. Bunun için telefon ekranı üzerinde görüntüler oluşturan uygulama şu anda sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor. Google’ın sosyal mesafe teknolojisinden faydalanmak için telefonunuzdaki internet tarayıcısı üzerinden sodar.withgoogle.com adresine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra ekranınızı zemine doğru tuttuğunuzda sosyal mesafe halkalarının oluştuğunu görüyorsunuz.


İki metrelik sosyal mesafe kuralı, bugün hala tartışılan bir konu. Dünya Sağlık Örgütü bu mesafenin güvenli olduğunu söylerken, çeşitli kurumlar ve ülkeler bu konuda farklı düşünüyor. Tartışmaya kapalı olan ise artık artık sosyal mesafe konusunda mazeretimizin olmadığı gerçeği. Kabul edelim, geldiğimiz noktada bu kuralı hayatlarımıza entegre edebilmek için çok sayıda faydalı ve pratik araca sahibiz.

Tags: Dünya, Teknoloji, Dijital Çözüm

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın