Top Nav

Uydu görüntüleriyle kredi değerlendirmesi

Ağu 26, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Hindistanlı Icici Bank, kredi başvurusunda bulunan çiftçilerin durumunu değerlendirmek için uydu görüntülerini kullanmaya başladı. Banka, kredi kararlarını alırken demografik ve finansal belirteçlerin yanı sıra arazi, sulama ve mahsul modelleriyle ilgili bir dizi parametreyi ölçmek için bu verilerden faydalanıyor. Icici, son birkaç aydır teknolojiyi Maharashtra, Madhya Pradesh ve Gujarat'taki 500'den fazla köyde denerken, girişimi ülke genelinde 63 binden fazla köye yaymayı planlıyor. Banka çalışma doğrultusunda, uzay teknolojisi ve hava durumu alanlarında uzmanlaşmış çeşitli şirketlerle ortaklık kurdu. Projede uydu görüntülerini analiz etmek için çok sayıda algoritmadan faydalanılıyor.


Hindistanlı Icici Bank, kredi başvurusunda bulunan çiftçilerin durumunu değerlendirmek için uydu görüntülerini kullanmaya başladı.

Banka, kredi kararlarını alırken demografik ve finansal belirteçlerin yanı sıra arazi, sulama ve mahsul modelleriyle ilgili bir dizi parametreyi ölçmek için uydu verilerinden faydalanıyor. Icici, son birkaç aydır teknolojiyi Maharashtra, Madhya Pradesh ve Gujarat'taki 500'den fazla köyde denerken, girişimi ülke genelinde 63 binden fazla köye yaymayı planlıyor.

Icici Bank İcra Yöneticisi Anup Bagchi konu hakkındaki görüşlerini “Daha önce, çiftçilerin gelecekteki gelirlerini tahmin etmek adına arazi konumu, sulama seviyeleri ve ürün kalitesi modellerine ilişkin bir dizi parametreyi manuel olarak değerlendirmek için uzak yerleri ziyaret etmek gerekiyordu. Artık uydudan alınan görüntüler, geniş alanlardaki birçok bilgiyi temassız ve son derece güvenilir bir şekilde izleme konusunda bize önemli avantajlar sunuyor. Bu veriler demografik ve finansal detaylarla birleştiğinde çiftçilerin arazi varlığı hakkında güçlü bilgiler sağlıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Banka çalışma doğrultusunda, uzay teknolojisi ve hava durumu alanlarında uzmanlaşmış çeşitli şirketlerle ortaklık kurdu. Projede uydu görüntülerini analiz etmek için çok sayıda algoritmadan faydalanılıyor.

Tags: Dünya, Bankacılık, Teknoloji

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın