Top Nav

Bakiyem: Firmalara yönelik online ödeme çözümleri

Kas 17, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Bakiyem, hizmet verdiği kullanıcılardan kolay, hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde ödeme almayı amaçlayan işletmelere online ödeme çözümleri sunuyor. Girişim, herhangi bir teknik bilgiye sahip olmayan hemen hemen herkesin sadece birkaç dakika içinde ödeme entegrasyonunu tamamlamasını sağlayan modüller ve platformlar geliştiriyor. Şirket şu anda Bakiyem Pos, Sosyal Bakiyem, Pazar Bakiyem, Saha Bakiyem ve Bayi Bakiyem olmak üzere firmaların sektörel bazlı ihtiyaçlarına yönelik beş ana ödeme çözümü sunuyor. Bakiyem, büyümesini hızlandırarak Türkiye pazarında konumunu güçlendirmeyi ve kısa süre içinde Avrupa başta olmak üzere yurtdışı pazarına açılmayı hedefliyor.


Bakiyem, müşterilerinden kolay, hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde ödeme almayı amaçlayan işletmelere online ödeme çözümleri sunan bir fintech girişimi. Şirket, herhangi bir teknik bilgiye sahip olmayan herkesin birkaç dakika içinde ödeme entegrasyonunu tamamlamasını sağlayan modüller ve platformlar geliştiriyor. 

Beş ana ödeme çözümü

Bakiyem; Bakiyem Pos, Sosyal Bakiyem, Pazar Bakiyem, Saha Bakiyem ve Bayi Bakiyem olmak üzere firmaların sektörel bazlı ihtiyaçlarına yönelik beş ana ödeme çözümü sunuyor. Bakiyem Mobil pos uygulaması ile firmaların bir fiziki pos cihazına ihtiyaç duymadan zaman ve yer fark etmeksizin ödeme almalarını sağlarken, online ticaret odaklı olan Sosyal Bakiyem ve Pazar Bakiyem çözümleri firmaların bir web sitesi olmadan da online olarak ürünlerini satışa sunmalarını ve kredi kartı ile ödemelerini almalarını sağlıyor. Bayi Bakiyem ve Saha Bakiyem çözümleri ise bir şirketin sipariş-ödeme alma süreçlerini iyileştirmek ve iş akışlarını otomatikleştirmek için şirketin Muhasebe ve CRM sistemleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşen yazılım hizmetleri olarak faaliyet gösteriyor.

150 milyon TL işlem hacmi

Toplamda 150 milyon TL işlem hacmine ulaşan Bakiyem, şu anda 1500’ün üzerinde aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Yıllık %175 büyümeye sahip olan girişim, aylık ise ortalama %15 oranında büyüme gösteriyor.

Umut Yalçın, Selin Şahin ve Serkan Şahin tarafından, 2017 yılında hayata geçirilen Bakiyem, şu anda 3 yazılım, 4 satış ve pazarlama olmak üzere 7 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor. Bakiyem'in geçtiğimiz Eylül ayında 7 milyon TL değerlemeyle Bankalararası Kart Merkezi (BKM) eski Genel Müdürü ve Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal ve Alesta Yatırım’dan yatırım aldığını da hatırlatalım

Gelir modeli: Komisyon oranları ve abonelik ücretleri

Bakiyem'in gelir modeli, işlem bazlı aldığı komisyon oranlarına ve B2B ürünlerinden aldığı aylık/yıllık abonelik ücretine dayanıyor. Sektörde, entegratör olarak çalışan veya ödeme kuruluşu olan birçok rakibi bulunan girişim, rakiplerinden kendilerini ayıranın daha düşük maliyetler ile daha fazla ürün özelliği sunuyor olmaları olduğunu belirtiyor. Ürün bazlı B2B ve B2C alanında rakiplerini değerlendirdiğinde ise her iki alanda da rakiplerinden en büyük farkının kolay kurulum ve kullanım olduğunun altını çiziyor. 

Bakiyem, büyümesini hızlandırarak Türkiye pazarında konumunu güçlendirmeyi ve kısa süre içinde Avrupa başta olmak üzere yurtdışı pazarına açılmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın