Top Nav

Evden çalışan personel daha çok vergi ödemeli [rapor]

Kas 20, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Deutsche Bank tarafından yayınlanan bir rapor, pandemiden sonra evden çalışmaya devam eden personelin bu ayrıcalık için gün başına %5 vergi ödemesi gerektiğini savunuyor. Banka, buna gerekçe olarak ise bu çalışanların işe gidip gelmeyerek, öğle yemeği satın almayarak ve daha az iş kıyafeti satın alarak işe giden çalışanlardan çok daha az masraf yapmalarını gösteriyor. Deutsche Bank’ın araştırma birimi tarafından hazırlanan rapor, bu tarz bir verginin ABD için yılda 49 milyar dolar, Almanya için 20 milyar euro ve Birleşik Krallık için 7 milyar pound kazanç anlamına geleceğini belirtiyor. Banka, verginin işverenler tarafından ödenebileceğini ve işlerini evden yapamayan düşük maaşlı çalışanların ihtiyaçları için kullanılabileceğini söylüyor.


Deutsche Bank tarafından yayınlanan bir rapor, pandemiden sonra evden çalışmaya devam eden personelin bu ayrıcalık için vergilendirilmesi gerektiğini ve elde edilen bu gelirin daha düşük ücretli çalışanlara yardımcı olmak için kullanılması gerektiğini savunuyor.

Alman bankanın ekonomistleri, uzaktan çalışan personelin her gün için %5 vergi ödemesi gerektiğini belirtiyor. Buna gerekçe olarak ise bu çalışanların işe gidip gelmeyerek, öğle yemeği satın almayarak ve daha az iş kıyafeti satın alarak işe giden çalışanlardan çok daha az masraf yapmaları gösteriliyor. Analistler, söz konusu verginin iş gücüne kalıcı masa sağlamayan işverenler tarafından ödenebileceğini söylüyor.

Deutsche Bank’ın araştırma birimi tarafından hazırlanan rapor, bu tarz bir verginin Amerika Birleşik Devletleri için yılda 49 milyar dolar, Almanya için 20 milyar euro ve Birleşik Krallık için 7 milyar pound kazanç anlamına geleceğini belirtiyor. Rapor ayrıca bu paranın, işlerini evden yapamayan düşük maaşlı çalışanların ihtiyaçları için kullanılabileceğini söylüyor.

Banka, bu verginin işlerini kaybeden ve bir işi öğrenme aşamasında düşük ücretler almak zorunda kalan kişileri desteklemek için kullanılabileceğini de dile getiriyor.

Tags: Dünya, Yaşam, Bankacılık

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın