Top Nav

Banka şubeleri için online sıramatik uygulaması

Ara 4, 2020 0 comments
Haberin Özeti
Londra merkezli banka Natwest, şubelerini ziyaret etmek isteyenlere sosyal mesafe kurallarına uygun bir “online sıramatik” hizmeti sunmaya başladı. Uygulama kapsamında ziyaretçiler, şube ziyaret kuyruğunda bir yer edinmek için oldukça basit ve hızlı bir QR kod tarama işlemi yapacak. Bir müşteri herhangi bir şubeyi ziyaret ettiğinde o şube meşgulse, müşteri şubeden ayrılabilecek ve randevu zamanı geldiğinde banka tarafından kısa mesajla uyarılacak. Bu sayede müşterilere salgın günlerinde sosyal mesafe, esneklik ve şube ziyaretleri için zamanlarını yönetme imkanları sunulacak. Şu anda 178 şubede denenen online sıramatik uygulamasının, 2021’de daha geniş bir şube ağında kullanıma sunulması hedefleniyor.


Londra merkezli banka Natwest, şubelerini ziyaret etmek isteyenlere sosyal mesafe kurallarına uygun bir “online sıramatik” hizmeti sunmaya başladı.


Uygulama kapsamında ziyaretçiler, şube ziyaret kuyruğunda bir yer edinmek için oldukça basit ve hızlı bir QR kod tarama işlemi yapacak. Bir müşteri herhangi bir şubeyi ziyaret ettiğinde o şube meşgulse, müşteri şubeden ayrılabilecek ve randevu zamanı geldiğinde banka tarafından kısa mesajla uyarılacak.


Konu hakkında görüşlerini paylaşan Natwest Müşteri Etkileşimi Yöneticisi Marcelino Castrillo “Bir müşteri şubemizi ziyaret ettiğinde kendisini güvende hissetmesini ve sorunsuz, kesintisiz hizmet almasını istiyoruz. Müşterilerimize daha verimli bir hizmet sunmak için yeni bir sanal kuyruk sistemi hazırladık. Bu sayede müşteriye esneklik ve şubeyi ziyaret ederken zamanını yönetme imkanı sunuyoruz. Yeni uygulamamız, müşteri deneyimimizi iyileştirmek için attığımız adımlardan yalnızca biri.” ifadelerini kullanıyor. Castillo, salgının devam ettiği bu dönemde Natwest’in müşterilerine destek sunabilmek adına proaktif olarak yaklaşık 136 bin arama yaptığını da söylüyor.

Bankanın, yazılım şirketi Qudini ile geliştirdiği yeni online sıramatik uygulaması şu anda 178 şubede deneniyor. Uygulamanın, 2021’de daha geniş bir şube ağında kullanıma sunulması hedefleniyor.

Tags: Dünya, Bankacılık, Teknoloji, Yaşam

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın