Top Nav

Citi’den örnek uygulama: Zoom’suz Cuma

Mar 26, 2021 0 comments
Salgın sırasında online çalışmanın, çalışanlar üzerinde baskı yarattığını belirten Citigroup, “Zoom’suz Cuma” uygulamasını tanıttı.

Gelişme ilk olarak şirketin yeni patronu Jane Fraser tarafından personele gönderilen bir e-posta ile ortaya çıktı. Fraser mailinde “Geri bildirimleriniz ve kendi deneyimlerim neticesinde, ev ve iş arasındaki çizgilerin bulanıklaşmasının ve pandemik iş gününün acımasızlığının refahımızı olumsuz etkilediğini görüyorum. Ve bunun sürdürülebilir olmadığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. 

Yeni uygulama, personeli geleneksel çalışma saatleri dışında ve hafta sonları online görüşme yapmaktan kaçınmaya çağırıyor. 

Fraser mailinin devamında “Elbette, farklı zaman dilimlerinde çalışan küresel bir şirketiz ancak çalışmalarımız düzenli olarak gecelere, çok erken saatlere ve hafta sonlarına sarktığında bu motivasyonumuzu ve nihayetinde şirketimizi olumsuz etkileyebilir.” ifadelerine yer verdi. Bu arada benzer bir uygulama Citi’nin rakiplerinden Goldman Sachs'ta da şu sıralar tartışılıyor. Yatırım bankasının CEO’su David Solomon, bankaya ait haftalık 100 saatlik yorucu çalışma temposunun basına sızmasının ardından, şirket bünyesinde Cumartesi günleri çalışmaya izin verilmeyeceğini açıkladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın