Top Nav

Geri dönüştürülmüş plastikten yapılan banka kartı

Mar 16, 2021 0 comments
Haberin Özeti
Birleşik Krallık merkezli dijital banka Starling, geri dönüştürülmüş plastikten üretilen Mastercard altyapılı banka kartlarını piyasaya sürdü. İngiliz banka, yeni kartlarında kullanılan malzemenin her kilogramında iki kilo karbondioksit tasarrufu yapılacağını belirtiyor. Bugün İngiltere'de 97 milyondan fazla banka kartı kullanımda. Bu kartların büyük kısmı, ilk kez kullanılan plastikten üretiliyor. Starling, geri dönüştürülmüş plastikten üretilen kartlarının, plastik üretimine olan talebi azaltacağını dile getiriyor. Gelişme, adada ilk olma özelliğini taşıyor.


Birleşik Krallık merkezli dijital banka Starling, geri dönüştürülmüş plastikten üretilen, Mastercard altyapılı banka kartlarını piyasaya sürdü. Gelişme, adada ilk olma özelliğini taşıyor.

Bugün İngiltere'de 97 milyondan fazla banka kartı kullanımda. Bu kartların büyük kısmı, ilk kez kullanılan plastikten üretiliyor. Starling, geri dönüştürülmüş plastikten üretilen kartlarının, plastik üretimine olan talebi azaltacağını dile getiriyor.


İngiliz banka, yeni kartlarında kullanılan malzemenin her kilogramında iki kilo karbondioksit tasarrufu yapılacağını belirtiyor. Paylaşılan bilgilere göre bu kartların, sadece çip ve renkli şeritten oluşan %25’lik kısmı geri dönüştürülemeyen malzemeden oluşuyor. Banka müşterileri, mevcut kartlarının kullanım süresi dolduğunda geri dönüştürülmüş kartlarını alabilecekler. Yeni müşteriler ise anında yeni kartlarını alıp kullanabilecekler.

Starling Bank, bu ayın başlarında 14 teknoloji şirketi ile birlikte, iklim kriziyle mücadeleye yardımcı olmak için Tech Zero adlı görev gücüne katıldı. Banka ayrıca geçtiğimiz yıl doğal hayatın korunmasına katkı sağlamak için binlerce ağacın dikimini gerçekleştirdi.

Tags: Dünya, Dijital Bankacılık, Kredi Kartı, Yaşam

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın