Top Nav

Mobil banka Revolut, Kanada’dan ayrılıyor

Mar 18, 2021 0 comments
Haberin Özeti
Mobil bankacılık hizmeti veren İngiltere merkezli fintech Revolut, Kanada’dan beta dönemini tamamlayamadan ayrılma kararı aldı. Son iki yılda dünya çapında agresif bir büyüme gösteren Revolut, yaklaşık 18 ay önce ülkede beta programına başlamıştı. Ancak mobil banka, yakın zamanda ülkedeki kullanıcılarına, Kanada’dan ayrılma kararını açıklayan bir e-posta gönderdi. Revolut, Kanada pazarında yer aldığı süre boyunca ülkede bankacılık lisansı alamayarak Kanadalı beş büyük bankaya ciddi bir tehdit oluşturamadı ve meydan okuyamadı.


Kullanıcılarına mobil bankacılık hizmeti veren İngiltere merkezli fintech Revolut, Kanada’dan beta dönemini tamamlayamadan ayrılma kararı aldı.

Son iki yılda dünya çapında agresif bir büyüme gösteren Revolut, yaklaşık 18 ay önce Kanada’da beta programına başlamıştı. Ancak mobil banka, yakın zamanda ülkedeki kullanıcılarına, Kanada’dan ayrılma kararını açıklayan bir e-posta gönderdi.


BetaKit adlı sitenin ulaştığı Revolut e-mailinde konuya dair “Bu oldukça zor bir karardı. Ancak bu süreci Kanada’daki kullanıcılarımız için sorunsuz bir hale getirmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.” ifadeleri yer aldı. Banka, Twitter’daki açıklamalarında ise ülkeye gelecekte geri dönmeyi umduklarını ancak bu aşamada arzu edilen hizmet yelpazesini sunamadıklarını dile getirdi.

Revolut, Kanada pazarında yer aldığı süre boyunca ülkede bankacılık lisansı alamayarak Kanadalı beş büyük bankaya ciddi bir tehdit oluşturamadı ve meydan okuyamadı.

Tags: Dünya, Mobil Bankacılık, Fintech

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın