Top Nav

Bu Ramazan cebinizde olması gereken 5 teknoloji

Nis 12, 2021 0 comments
Bir Ramazan ayının daha yarısına ulaştık. Bu yıl salgın nedeniyle buruk geçirdiğimiz bu kutsal ay, teknolojinin yardımıyla nispeten çok daha kolay bir hal alıyor. Bu doğrultuda sizler için Ramazan ayında cebinizde olması gereken mobil uygulamaları derledik. Bu uygulamalar sayesinde, uzun saatler boyunca oruç tutulan ve sevdiklerimizle ayrı geçirdiğimiz Ramazan sürecini rahat ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz. Hazırsanız, derlediğimiz uygulamalara yakından bakmaya başlayalım.

Ramazan Rehberi

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait bir uygulama olan Ramazan Rehberi; hutbe, vaaz, makale, teravih ve namaz gibi konularda çok sayıda faydalı bilgiyi kullanıcıya sunuyor. Uygulama sayesinde Ramazan ayı ve oruç hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına da ulaşabilirsiniz. Ramazan Rehberi uygulamasına göz atmanızda fayda var.

Muslim Assistant

Sahur, iftar ve namaz saatlerinin takip edilebildiği Muslim Assistant ile Kuran okuyabilir, dua edebilir, kıble yönünü bulabilir ve günün hadislerine göz atabilirsiniz. Çoklu dil seçeneğine sahip olan ve Türkçe desteği de bulunan uygulama ile dünyanın neresinde olursanız olun en doğu ezan vakitlerine ve kıble yönlerine ulaşabilirsiniz. Muslim Assistant, alanında güvenilir ve popüler uygulamalar arasında yer alıyor.

Yemek.com

Yemek konusu şüphesiz ki Ramazan ayında hepimiz için birkaç kat değerlenen bir konu. Durum böyle olunca sahurda ve iftarda ne yeneceği konusu da önem kazanıyor. Bu konuda imdada koşan Yemek.com uygulaması, çok sayıda lezzetli yemek tarifine ve faydalı bilgiye ulaşmamızı sağlıyor. Uygulama; zengin içeriği, kolay kullanımı ve basit arayüzü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Google Duo

Bu Ramazan sevdiklerimizden biraz uzağız. Mesafelerin arttığı bu dönemde, Google’ın bir hizmeti olan Duo ile akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla uzaktaki yakınlarınızla yüksek kaliteli video görüşmeler yapabilirsiniz. Bir Duo hesabınız varsa, görüşmelerinizi gerçekleştirmek için geriye sadece bir Wi-Fi veya mobil internet bağlantısı edinmeniz kalıyor.

TransferGo

Ramazan; zekat, fitre ve bayram harçlığı derken yakınlarımızla aramızda gerçekleşen para transferlerinin arttığı bir ay. Ülkemizde de hizmet veren uluslararası para transferi platformu TransferGo, bu konuda çözüm sunan bir uygulama. Mart ayı itibariyle Türkiye’den yurt dışına para transferi hizmetini de başlatan TransferGo, ülkemizden yapılan ve bir sonraki iş günü karşı tarafa ulaşan transferler için 6.99 TL'lik oldukça makul bir ücret alıyor. Küresel para transferlerini kolay, hızlı ve güvenli hale getiren TransferGo uygulamasını sadece Ramazan ayında değil, daima cebinizde bulundurmanızda fayda var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın