Top Nav

Standart Chartered, salgın sonrası şube ağını yarıya indirecek

Nis 30, 2021 0 comments
Bankacılık devlerinden Standard Chartered, Covid-19 salgını sonrası tamamen dijitale öncelik veren bir dünyaya uyum sağlamayı, küresel şube ağını yarıya yarıya azaltmayı ve ofislerinin yaklaşık üçte birini kapatmayı planlıyor.


Asya, Afrika ve Orta Doğu'da güçlü bir varlığa sahip olan İngiliz bankası, maliyetlerini düşürmek için şube sayısını 400’e kadar indirecek. Standard Chartered’ın ilk çeyrek sonuçlarında olası işten çıkarmalara dair çok fazla detay yer almamıştı ancak bankanın, işgücünün yeniden şekillendirilmesini sağlamak için otomasyonu teşvik etme planları olduğu dile getiriliyor.

Standard Chartered’ın ofis alanlarını azaltma kararı, bankanın pandemi sonrası hibrit çalışma modelleri oluşturma planlarının ortaya çıkmasından aylar sonra gün yüzüne çıktı. Bu arada Standard Chartered’ın bu kararları alan ilk dünya bankası olmadığını hatırlatalım. Benzer çok sayıda banka şu sıralar aynı yolu izlemeyi tercih ediyor. Son olarak Deutsche Bank, geçtiğimiz günlerde şube sayısını önemli oranda azaltacağını ve uzaktan çalışma modeline geçeceğini duyurmuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın