Top Nav

HSBC, “Zoom’suz Cuma”yı test ediyor

May 11, 2021 0 comments
HSBC, Covid-19 salgını sırasında bitmek bilmeyen sanal toplantıların neden olduğu stresi hafifletmek amacıyla Cuma günleri öğleden sonrası için çalışanlarına Zoom yasağı getiriyor. Banka, yeni aksiyonunu İngiltere’deki çalışanları üzerinde test etmeye başladı.


Basında çıkan haberlere göre köklü banka, pandemi sırasında ve sonrasında çalışanların nasıl çalıştığına dair yürüttüğü kapsamlı bir araştırmanın parçası olarak Zoom yasağını test etmeye başladı.

Pandemi sürecinde evden çalışanların, sanal platformları yoğun olarak kullanmalarından dolayı yorgun, endişeli ve tükenmiş hissetmeye başladığı görüldü. Bu dönemde “Zoom Yorgunluğu” ifadesi ilk kez sözlüklerde kendine yer bulmaya başladı. Öyle ki Zoom CEO’su Eric Yuan bile bu yeni normalin kendisini kötü hissettirdiğini ve arka arkaya toplantılar almamaya dikkat ettiğini itiraf etti.


HSBC, çalışanlarının yoğun Zoom trafiğine bariyer çeken ilk banka değil. Citibank, Mart ayında çalışanlarına gönderdiği bir mail ile Zoom’suz Cuma günü fikrini tartışmaya açan ilk banka olmuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın