Top Nav

Venmo’nun Filistin’e yapılan ödemeleri engellediği ortaya çıktı

May 20, 2021 0 comments
PayPal’a ait ödeme hizmeti Venmo, Filistin yardım fonlarına yapılan ödemeleri engellemesine gerekçe olarak ABD yaptırım yasalarını işaret etti.

Şirket, yaptığı açıklamada Filistin ile ilgili anahtar kelimeleri içeren bazı ödemeleri engelleme hamlesinin arkasında ABD yaptırım yasalarının olduğunu söylüyor. Bu hafta bir Twitter kullanıcısı, Filistin Yardım Fonu’na yönelik 50 dolarlık ödemesini sorgulayan Venmo müşteri hizmetleri mesajını sosyal ağda paylaştı. Venmo söz konusu mesajda “Bu ödemeye ait referans, amaç, ödeme bilgisi ve kuruluş bilgileri gibi detayları anlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.


Olayda bahsi geçen ödeme, Filistin Yardım Fonu’nun, ABD Hazine Bakanlığı’na ait Yabancı Varlıkları Kontrol Yaptırımları listesinde yer alması nedeniyle irdelenmiş görünüyor. Ancak Business Insider, yaptırım listesinde yer almayan "Filistinli Çocuklara Yardım Fonu"na yapılan ödemelerin de engellendiğini belirtiyor.

Bir Venmo yetkilisi konu hakkında Business Insider’a yaptığı açıklamada “Venmo, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Dairesi tarafından yönetilen yasal düzenlemeleri ve uyumluluk yükümlülüklerini ciddiye alıyor.” ifadesini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın