Top Nav

Yerli fintech ekosistemine iki yeni oyuncu: Yemeksepeti ve BİM

May 25, 2021 0 comments
Şirketlerin, pandemi ile değeri iyice artan finansal teknoloji hizmetlerine yönelimi sürüyor. Pazara giriş yapan son şirketler yemek sipariş platformu Yemeksepeti ve market zinciri BİM oldu.

Pazarın yeni oyuncularından Yemeksepeti’nin yürüteceği çalışmalara dair çok fazla detay bulunmuyor. Şu an için, şirketin bir fintech firması kurduğu ve firmanın Genel Müdürlük görevine Serkan Yazıcıoğlu’nu getirdiği biliniyor. Gelişmeyi LinkedIn paylaşımıyla duyuran Serkan Yazıcıoğlu, son bir buçuk yıldır Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) Dijital Çözümler, Pazarlama İletişimi ve Troy Ödeme Sistemi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.


Yerli fintech pazarımızın bir diğer yeni oyuncusu ise BİM. BİMPARA adlı yeni mobil uygulamasını duyuran şirket, bu sayede müşterilerinin birbirlerine para göndermelerini ve temassız bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayacak. Android ve iOS versiyonları bulunan uygulama, müşterilerin hesaplarına para yükleyerek nakit veya kredi kartına gerek olmadan hesaplarındaki bu para ve uygulama ile temassız ödeme yapmalarını mümkün kılacak.

BİM’in yeni uygulaması ile müşteriler birbirlerine BİMPARA transferi de yapabilecek. Kullanıcılar, mobil uygulama üzerindeki hesaplarına tek seferde en az 50, en çok ise 2 bin TL yükleme yapabilecek. BİMPARA transferlerinde ise en az 10, en fazla 500 TL’lik transferler yapılabilecek. Müşterilerin birbirlerine gönderdikleri BİMPARA’lar, yine BİM’lerde yapılacak alışverişlerde kullanılabilecek.

Yemeksepeti ve BİM'in fintech pazarında izleyecekleri yol ve ulaşacakları noktalar şimdiden merak konusu. Konuya dair gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın