Top Nav

Amerikalı banka, şubelerinde maske kullanımını yasakladı

Ağu 24, 2021 0 comments
American Banker’ın raporuna göre ABD'nin Michigan eyaletinde hizmet veren Michigan First Credit Union, Eylül ayından itibaren çalışanlarından ve müşterilerinden şubelerde maske takmamalarını veya sadece şeffaf, yüzü gösteren örtüler kullanmalarını istedi.

Kurumun bu politikası, güvenlik endişelerinden ve Michigan'daki maske zorunluluğunun Haziran ayında kaldırılmasından kaynaklanıyor. Şirket Başkanı ve CEO’su Michael Poulos konu hakkındaki açıklamasında “Şubelerimizde maske takan kişilerle ilgili temel endişemiz, yüzlerinin kapanmasından kaynaklı güvenlik konusudur.” ifadesini kullandı. Kurumun bu aksiyonu, Amerikan Bankacılar Birliği'nin Temmuz ayında şubelerde maske kullanımına devam edilmesini savunmasına rağmen geldi.

Alınan karar doğrultusunda banka çalışanları 7 Eylül’den itibaren maske takmayı bırakacak. Poulos konu hakkında “Çalışanlarımızdan şubelerimizde maske takmayarak veya şeffaf yüz örtüleri takarak müşterilerimize örnek olmalarını istedik.” ifadesini kullanıyor. Kurumun bu kararına müşterilerden tepkiler ise gecikmedi. Twitter’da bir kullanıcı konuya dair görüşlerini “Müşterilerine şubelerde maske yasağı getiren bankamda hesabımı kapatma zamanım geldi.” ifadesiyle dile getirdi. Konu hakkında gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın