Top Nav

İşletme sahiplerinin %63’ü çalışmalarında kendini yalnız hissediyor

Ara 8, 2021 0 comments
Birleşik Krallık merkezli Starling Bank’ın araştırması, küçük işletme sahiplerinin yalnızlık, sınırlı yaratıcılık ve olumsuz düşünceler ile psikolojik olarak mücadele ettiğini ortaya koydu.

Bankanın anketine katılan 1046 KOBİ yöneticisinin %70’i, yeni ve farklı fikirleri kendi başlarına oluşturmanın zor olduğunu söylerken, %68'i yakınlarından ve arkadaşlarından bu konuda tavsiye istediklerini belirtti. Bugün küçük işletmeler, Birleşik Krallık’taki istihdamın %61'ini oluşturuyor. Araştırma sonuçları, küçük işletmeler arasındaki hayal kırıklığının, ruhsal sıkıntıların ve destek ihtiyacının tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu gösteriyor.

Monzo'nun eski kurucu ortağı Tom Blomfield'ın akıl sağlığı da dahil olmak üzere çeşitli nedenleri öne sürerek bankadan ayrılacağını açıklamasının ardından ruh sağlığı konusu, fintech sektöründe giderek daha fazla ilgi odağı haline geldi.

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Starling Bank CEO’su Anne Boden “Bir girişimci olarak, birden fazla konuya odaklanmanın baskısını yaşadım. İşinizi ileriye taşırken üstlenmeniz gereken çok şey var. Starling Bank'a ilk başladığımda yalnız çalışıyordum, bu yüzden başkalarından tavsiye almak ve onlardan bir şeyler öğrenmek benim için paha biçilemezdi.” ifadelerini kullanıyor.

Araştırmadan çıkan olumlu sonuç ise katılımcıların üçte ikisinden fazlasının 2022 yılına güvenmesi ve küçük işletmelerin önümüzdeki 12 ay içinde ortalama %11'lik bir gelir artışı öngörmesi oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın