Top Nav

Bitcoin, 100 bin dolara ulaşır mı?

Oca 6, 2022 0 comments
Bilindiği gibi kripto paralara ilgi duyanlar Bitcoin’i dijital altın olarak tanımlamayı seviyor. Amerikalı yatırım bankası Goldman Sachs da kripto para severler ile aynı fikirde görünüyor.

Köklü kurum, yayınladığı bir rapor ile Bitcoin'in geçtiğimiz yıl diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdiğini ve yatırımcılara %60 getiri sağladığını ortaya koydu. Rapora göre Bitcoin’den sonra en iyi performans gösteren ise ham petrol oldu. Bunların yanı sıra riskten kaçınan yatırımcılar için klasik, güvenli bir liman olan altın, dönem boyunca sadece %4 arttı. Bu süreçte altın yatırımcıları, kripto paraların altına ait pazar payını çaldığını ima ettiler.

Öte yandan Goldman Sachs tarafından yürütülen araştırmaya yönelik notlarda Bitcoin’in yakın gelecekte 100 bin dolara ulaşacağı dile getiriliyor. Bankanın Döviz Stratejisi Eş Başkanı Zach Pandl’a ait olan notta “Varsayımsal olarak Bitcoin’in “değer deposu” pazarındaki payı önümüzdeki beş yıl içinde %50'ye yükselirse kripto paranın fiyatı yıllık %17-18'lik bileşik getiri için 100 bin doların üzerine çıkacaktır.” ifadeleri kullanılıyor.

Sizce bu iddia gerçekleşir mi? Görüşlerinizi içeriğimizin yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın