Top Nav

Rusya - Ukrayna gerginliği Ukrayna temelli para transferlerini %173 artırdı

Şub 24, 2022 0 comments
Savaş, hayatın her alanını etkiliyor. Para transferleri de bu alanlardan biri. Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaş da dünyadan Ukrayna’ya ve Ukrayna’dan dünyaya yapılan para transferlerini doğrudan etkiledi. Birleşik Krallık merkezli para transferi şirketi MoneyTransfers, savaşın transferlere olan yansımalarını yakından inceledi.

Şirketin verilerine göre iki ülke arasındaki gerginlik, Ukrayna içinde ve dışında nasıl para transferi yapacağını araştıranların sayısının 2 katına çıkmasına neden oldu. Rakamlar, moneytransfers.com’un Ukrayna sayfasına yapılan ziyaretlerin 18 Mart-31 Ağustos 2021 dönemine göre, 1 Eylül 2021-14 Şubat 2022 döneminde %173 arttığını gösteriyor.

Amerikalı yetkililerin Rusya tarafından Ukrayna’ya yönelik bir askeri harekat yapılabileceğini açıkladıkları Şubat 2022 döneminde sitenin sayfa görüntülemeleri, şu ana kadarki en yüksek seviyeye ulaştı. Moneytransfers.com’un "Ukrayna'ya Para Gönder" sayfasında yayınlanan tavsiye, Ukrayna'ya nasıl para transferi yapılabileceği, banka transferleri, online para transferi hizmetleri ve mağaza içi nakit transferleri yoluyla nasıl para alınacağı konularında kullanıcılara bilgi veriyor. Burada ayrıca Ukrayna Grivnası ile para birimi dönüştürme oranlarının karşılaştırmaları da yer alıyor.

Konu hakkında açıklama yapan MoneyTransfers CEO'su Jonathan Merry “Rusya-Ukrayna sınırındaki belirsizlik düşmüyor ve insanlar ülke içine ve dışına para göndermenin yollarını arıyor. MoneyTransfers.com'daki “Ukrayna” sayfasına yapılan ziyaretler, 14 Şubat’ta neredeyse üç katına çıktı ve ABD'nin Rus işgali konusunda uyarmaya başlamasından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.” ifadelerini kullanıyor.

Savaş, kimsenin istemediği acı bir durum. DijiFi olarak bu süreci yakından takip etmeye ve sürecin, başta odak alanlarımız olmak üzere hayatın her anına olan etkilerini izlemeyi sürdüreceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın