Top Nav

N26, yıl sonuna kadar halka arza hazır hale gelecek

Mar 3, 2022 0 comments
Almanya merkezli dijital bankacılık çözümü N26, bu yılın sonuna kadar halka arz için hazırlıklarını tamamlayacak. Şirket, 2024 yılında ise listelenmeyi hedefliyor.

N26 CEO’su Maximilian Tayenthal, CNBC’ye verdiği demeçte, yakında halka arz için hazır olacaklarını söyledi. Ancak CEO, özel pazarların kendileri için son derece kritik önemde olduğunu belirterek arz konusunda stres yapmadıklarını da dile getirdi.

Ekim ayında N26, 9 milyar doları aşan bir değerleme ile E Serisi finansman turunda 900 milyon dolardan fazla fon toplamayı başarmıştı.

Ocak 2015'te Almanya ve Avusturya'da lansmanı yapılan N26, Mastercard temelli bir cari hesap olarak müşterilerine hizmet vermeye başladı. Şirket, o tarihten bu yana kripto para ve hisse senedi ticareti gibi alanlara yönelerek iki düzine ülkede yedi milyondan fazla müşteri edindi.

Tüm bunlara rağmen şirket henüz hatırı sayılır bir kârlılığa geçemedi ve son birkaç yılda sert rüzgarlarla karşı karşıya kaldı. ABD pazarından çekilme, Alman düzenleyici makamlarının incelemesiyle karşı karşıya kalma ve baskı altındaki personelin isyanı N26’nın son yıllarda başını ağrıtan birkaç olay arasındaydı.

Tayenthal CNBC’e, kapıda olan faiz artırımı gündeminden endişe duymadıklarını söyledi. CEO, N26’nın kasasında 4.3 milyar Euro’nun olduğunu ve artan faiz oranlarına karşı şirketin kendisini koruduğunu belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın