Top Nav

Çocuklar için para yönetim uygulaması: Kit

May 17, 2022 0 comments
Avustralyalı Commonwealth Bank, çocuklar için yeni bir para uygulaması ve dijital bilgi aracı olan Kit'in pilot testlerine başladı.

Çocuklar, bankanın bu hizmeti sayesinde kendi Kit hesapları ve ön ödemeli kartları ile kazançlarını, tasarruflarını ve harcamalarını yönetebilecekler. Ayrıca para kazanabilecek, tasarruf yapabilecek, ATM’ler aracılığı ile paralarına erişebilecek ve alışveriş yapmak için kartlarını kullanabilecekler. Ebeveynler ise ailedeki her çocuğa göre ayarlanabilen harcama limitleri ve kart/PIN koruması gibi kapsamlı kontrollere sahip olabilecek. 


Çocuk, ebeveyn, genç, bakıcı, gençlerin ruh sağlığı/esenliği, çocuklar ve aileler için dijital hizmetler, yapay zeka ve finansal yetenek konularında uzman kişilerin katkıları ile hayata geçen Kit, banka tarafından şu anda 5000 kadar müşteri ile test ediliyor.

Kit, Commonwealth Bank Başkanı Matt Comyn tarafından bir yatırımcı brifinginde tanıtılan bankanın yeni girişimleri arasında yer alıyor. Konu hakkında görüşlerini paylaşan Comyn “Müşterilerimiz için dijital inovasyonu desteklemek, stratejimizin özünü oluşturuyor. Bu, tamamen banka olmanın ne anlama geldiğini ve bir bankanın müşteri ihtiyaçlarını nasıl tahmin edip karşılayabileceğini yeniden düşünmekle ilgili bir durum.” ifadelerini kullanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın