Top Nav

Tayland’tan dijital göçebelere vize ve vergi avantajı

Ağu 11, 2022 0 comments
Phuket'in kumlu plajları, Bangkok'un hareketli sokakları ve Chiang Mai dağları, çok yakında, bir sonraki yerleşim yerini arayan dijital göçebeler için ideal bir seçenek olabilir.

Güneydoğu Asya ülkesi, 1 Eylül’de başlatacağı yeni programı ile potansiyel uzun vadeli konuklarına 10 yıllık vize imkanı sunacak. Vize, öncelikle elektrikli araçlar, biyoteknoloji ve elektronik gibi ileri teknoloji endüstrilerde çalışan kişilere yönelik olacak.

Vizeyi almaya hak kazanan kişiler, 10 yıllık yerleşim imkanının yanısıra, ülkede 140 bin doların üzerinde gelire sahip kişilerden alınan %35’lik vergiyi de %17 oranında ödeme fırsatı edinecek.

Tayland, pandemi neticesinde turizm endüstrisini yeniden inşa etmek zorunda kalan ve bu amaçla uzaktan çalışanları kendisine çekmeyi hedefleyen ülkelerden biri. Halihazırda Japonya, Güney Kore, Çin ve ABD gibi birçok ülke de bu yöntemi tercih ediyor.

Öte yandan diğer Güneydoğu Asya ülkeleri de dijital göçebeleri kendine çekme amacında. Bu ülkelerden olan Endonezya, uzaktan çalışanların ülkede 5 yıl kalmalarına izin verecek bir vize programı üzerinde çalışıyor. Endonezya Turizm Bakanı Sandiaga Uno, Haziran ayında Bloomberg'e, programın yüksek harcama yapan kişileri çekmesini umduklarını söylemişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın