Top Nav

Birleşik Ödeme Londra’da fintech dünyasının nabzını tutacak

Oca 19, 2023 0 comments
Birleşik Ödeme, 2023 yılına yeni bir ülke açılımıyla başladı. Bölgenin lider fintech şirketi olma hedefiyle Türkiye’nin yansıra Azerbaycan, Romanya ve Gürcistan’da faaliyetlerini sürdüren Birleşik Ödeme, fintech dünyasının nabzının attığı İngiltere’de de ofisini açtı. Londra’da birçok başarı hikayesine ev sahipliği yapmış, start-up ve teknoloji merkezi Level39’da yer alan yeni ofisi ile şirket, teknoloji ihracatı için önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

"Londra ofisimiz ile inovatif çözümlerimizi daha ileri bir noktaya taşıyacağız"

İngiltere operasyonu ile ilgili bilgi veren Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler, “Birleşik Ödeme’nin 12 yıllık geçmişi ve tecrübelerimizle dünya arenasında yerimizi kuvvetlendirdiğimiz bir yılı tamamlıyoruz. Finansal teknolojilere yönelik yeteneklerimizi yurtdışında da kullanıcılarla buluşturduk. 2023’e yeni girdiğimiz bugünlerde İngiltere ofisimizle birlikte 5 ülkeye ulaşarak hizmetlerimizi genişletiyoruz. Londra, fintech dünyasının kalbi ve pek çok ilklerin üretildiği bir teknoloji merkezi olarak konumlanıyor. İngiltere sadece fintech alanında 40 binden fazla şirketin olduğu, Avrupa’nın en yetenekli yazılımcılarının yer aldığı ve Avrupa’daki yatırımların çok önemli bir kısmının yapıldığı yer olarak karşımıza çıkıyor. fintech adaptasyonu olarak baktığımızda da her 100 tüketiciden 90’ının temassız ödeme yaptığı, 250’den fazla bankanın hizmet verdiği ve çok kültürlü, tam anlamıyla global bir coğrafya. Biz de fintech alanındaki hedeflerimizi daha da ileriye taşımak, trendleri yakından takip etmek ve ilham alarak bölgemize yansıtmak için burada yerimizi aldık. Şirket olarak halihazırda 15 milyon kullanıcıya dokunarak, 50 milyar TL işlem hacmi ile sektörün önde gelen şirketlerinden biri olmayı sürdürüyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı olan 2023’te daha da hareketlenecek olan fintech pazarında inovatif çözümlerimiz ve hizmet kalitemizle gerek ülkemizde gerekse yurt dışında fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Ülkemizin finansal teknolojiler alanında bölgesel bir güç olması için çalışıyoruz’

Birleşik Ödeme olarak sektöre yönelik sorumluluklarını da en iyi şekilde yerine getirmek amacıyla çalıştıklarını belirten İlker Sözdinler, “ fintech ekosistemimizi büyütmek ve kendi teknolojimizi beslemek adına sektörde dikkat çeken startup’lara yönelik yatırım yapmaya devam ediyoruz. Son olarak iWallet, Turan Teknoloji ve Poca’nın eklenmesiyle birlikte bünyemizdeki iştiraklerin sayısı 13’e ulaşmış oldu. Bunun yanı sıra DEİK Dijital İş Konseyi fintech Başkanı olarak da son derece önemli temaslarda bulunmaya devam ediyoruz. Hem DEİK’teki hedefler hem de Birleşik Ödeme’de yürüttüğümüz projeler ile ülkemizin finansal teknolojiler alanında bölgesel bir güç olması için büyük görev bilinci ile hareket ediyor ve büyük heyecan duyuyoruz. Hem şirketlerin yurt dışına açılmaları noktasında onlara destek verecek hem de bu sayede global arenada Türk şirketlerinin gücünü göstererek, yabancı yatırımcının Türkiye’ye gelmesine imkân sunacağız” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın