Top Nav

Bitcoin tekrar 23 bin doların üzerinde

Oca 24, 2023 0 comments
“Piyasalarda olumlu hava devam ediyor. Kripto para piyasasındaki olumlu hava küresel hisse senedi piyasaları tarafından da destekleniyor.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak kripto para piyasasını DijiFi için değerlendirdi.

Hafta sonuna girerken 21 bin dolar düzeylerinde bulunan ve cumartesi-pazar günlerinde %10'luk bir yükseliş yakalayarak 23 bin doların üzerine yükselen Bitcoin, haftanın ikinci işlem gününde tekrar kendisini 23 bin doların üzerine attı. Ethereum da 1600 doların üzerine tutunmayı başardı ve sabah saatlerinde 1630 doların üzerinde alıcı buluyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri de 1 trilyon doların üzerindeki seyrine devam ediyor. Günlük hacimlerin tekrar 50 milyar doların üzerinde yer alması genel yapıyı pozitif kılıyor. Ancak Bitcoin dominansı iki haftadır yükselme eğiliminde ve şu anda %44’lere gelmiş durumda. Bu kısa vadede bazı altcoinlerin Bitcoin yukarı giderken istedikleri performansı gösterememesine sebep olabilir.

Piyasalarda olumlu hava devam ediyor. ABD'de resesyon endişelerinin hafiflemesi, faiz artış hızının azalacağı beklentisi ve geçmişteki negatif ayrışmayı telafi etme çabası, dipten toplama gibi faktörlerden dolayı kripto para piyasası son dönemde pozitif seyrediyor. Bu iyimserliğin genel küresel piyasalara da yansıdığı görülmekte. Geçtiğimiz cuma günü %2 civarında değer kazanan ABD borsaları, haftanın ilk işlem gününde de alıcılı seyrini sürdürdü ve %1 ila %2 arasında değer kazandı. Veri akışının nispeten zayıf olduğu hafta içerisinde FED yetkililerinin açıklamalarıyla birlikte şirketlerin bilançosu takip edilecek. Özellikle bugün Microsoft bilançosu ile yarın Tesla’nın bilançosu piyasanın radarında olacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın