Top Nav

Stripe, büyük Amazon anlaşmasını imzaladı

Oca 24, 2023 0 comments
Stripe, Amazon ile imzaladığı yeni anlaşma ile teknoloji devinin ABD, Avrupa ve Kanada'da stratejik ödeme ortağı oldu. Böylece şirket, Amazon’un aralarında Prime, Audible, Kindle, Amazon Pay ve Prime ile Satın Al hizmetlerinin de olduğu birçok hizmetine ait ödemeleri işler hale geldi.

İkili arasında yapılan küresel anlaşma, Amazon'un Asya ve Avrupa'daki pazar genişlemesini hızlandırmak için Stripe’ı kullanmaya başladığı 2017 yılına dayanıyor.

Amazon'un ödemelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Max Bardon gelişme hakkında “Stripe'ın özellikle “güvenilirliğine” değer veriyoruz. Prime Day, Black Friday ve Siber Pazartesi gibi yoğun günlerde bile Stripe harika çalışma süreleri sunuyor. Stripe'ın kullanıcılara öncelik verme konusundaki amansız taahhüdünü takdir ediyoruz." ifadelerini kullanıyor.

Anlaşma ayrıca Stripe'ın bulut altyapı sağlayıcısı olarak Amazon Web Services kullanımını genişletmesini de öngörüyor. Stripe, veri işlemede verimlilik ve performans için AWS'nin Graviton'unu ve veri güvenliğini artırmak için Nitro’yu kullanacak.

Stripe CTO'su David Singleton, konu hakkındaki görüşlerini "AWS olmadan çalışamazdık ve bunu yapmak da istemezdik. AWS, müşterilerimizin ilk tercihi. Platform, Stripe'a muazzam bir geliştirici kaldıracı sağlıyor ve biz de bunu daha sonra kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz." sözleriyle dile getiriyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın