Top Nav

Revolut, kurum kültürünü ele almak için ekip oluşturuyor

Oca 16, 2023 0 comments
Finansal süper uygulama Revolut, “agresif” kurum kültürünü yönetmek için yeni bir ekip oluşturuyor.

İlk olarak Guardian’ın duyurduğu gelişmeye göre, dünya çapında yaklaşık 6000 çalışanı bulunan 33 milyar dolarlık şirket, Cuma günü yeni 'CultureLab' ekibini tanıtacak.

Revolut, uzun zamandır “toksik işyeri ortamı” ününe sahip bir şirket. Şirketin bazı eski personelleri Revolut’ta, girişimin büyümesi adına ulaşılamaz hedefler konulduğunu, ücretsiz iş yapmaya zorlandıklarını ve sonunda işlerini bırakacakları noktaya kadar ağır baskı altına alındıklarını iddia etmişti.

Revolut, davranış bilimci ve psikologun da yer aldığı yeni ekibi ile şirket kültürünü yükseltmeyi ve "değerlere dayalı davranışlar" yaklaşımını kurum genelinde hakim kılmayı hedefliyor. İngiliz finans şirketi, hareketin, Revolut'un Birleşik Krallık'ta bankacılık lisansı alma çabalarıyla doğrudan bağlantılı olmadığı konusunda da ısrar ediyor.

Revolut’un İnsan Kaynakları Yöneticisi Hannah Francis konu hakkındaki görüşlerinde “Şirketin potansiyel olarak agresif göründüğüne dair bazı yorumlar aldık. Ancak bu, yıllar önce hızlı tempoya sahip olduğumuz hiper büyüme zamanlarımızdaydı. O zamandan beri çok yol katettik.” ifadelerini kullanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın