Top Nav

Westpac’in ticari kredi kararlarını yapay zeka verecek

Oca 19, 2023 0 comments
Avustralyalı çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Westpack, ticari kredi verme kararlarını daha hızlı ve basit hale getirmek için yerel yapay zeka şirketi Rich Data Co'yu (RDC) görevlendirdi.

Westpac'in görücüye çıkarılan yeni yetenekleri arasında bir dijital başvuru süreci, borçlular için daha hızlı kararlar alınmasını sağlayan daha akıllı bir teknoloji ve işletmelerin esnek, teminatsız finansmana erişmesine olanak tanıyan genişletilmiş bir nakit akışı teklifi yer alıyor.

Kurumun hayata geçirdiği tüm bu yeniliklerle birlikte, işin merkezine kredi verme deneyimini iyileştirmek adına tahmine dayalı veri özelliklerini bir araya getiren RDC'nin analitik yeteneği konuldu.

Westpac İşletme Kredisi Yöneticisi Shane Howell konu hakkındaki görüşlerini “Yapay zekayı ticari kredi verme karar süreçlerimize entegre etmek, müşterilerimiz için kredi verme uygulamalarımızı basitleştirecek ve hızlandıracak, mevcut platformlarımızı ve karar alma yeteneğimizi güvenli ve kontrollü bir şekilde geliştirmemize olanak tanıyacak." sözleriyle dile getirdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

{{posts[0].title}}

{{posts[0].date}} {{posts[0].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[1].title}}

{{posts[1].date}} {{posts[1].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[2].title}}

{{posts[2].date}} {{posts[2].commentsNum}} {{messages_comments}}

{{posts[3].title}}

{{posts[3].date}} {{posts[3].commentsNum}} {{messages_comments}}

Bize Yazın