top of page

Dijital fiş girişimi Slip, 2.5 milyon sterlin yatırım aldı

Fiziksel mağazaların müşteri içgörülerini keşfetmek için fişleri dijitalleştirmesine yardımcı olan kadın merkezli fintech girişimi Slip, 2.5 milyon sterlin yatırım aldı.Yatırımın tohum turu Adjuvo tarafından yönetilirken ASOS'un Müşteri ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan yardımcısı Dan Elton ile Frasers'ın eski CIO'su ve eski CTO'su dahil bir dizi melek yatırımcı turda yer aldı.


Slip'in API'si; Shopify, Klaviyo, Epos Now ve Sitoo gibi şirketlerle yapılan ortaklıklar sayesinde, müşteri faaliyetlerinden elde edilen içgörülerin doğrudan iş ortağı CRM'lerini veya pazarlama teknolojilerini beslemesiyle mevcut sistemlerle entegre olabiliyor. Alışveriş yapanlar ise Slip'in tüketiciye yönelik uygulamasını indirerek fişlerini kaydedebiliyor, iadelerini yönetebiliyor, marka ödüllerinin kilidini açabiliyor ve ortak markalardan yapılan satın alma işlemlerinin garantilerini yönetebiliyor.


Slip'i kullanan mağazalardan Beyond Retro için Slip'in dijital makbuz sürecini benimsemek, müşteri verilerine giden yeni bir yolun kilidini açtı ve bülten kayıtlarında tek bir ayda %226'lık bir artış sağladı.


Başarılı girişim, aldığı yatırımı teknoloji altyapısını geliştirmek ve ekibini büyütmek için kullanmayı planlıyor. Bu genişlemenin bir parçası olarak Slip, Adyen UK'in eski Genel Müdürü Myles Dawson'ı Baş Ticaret Sorumlusu olarak ekibe kattı.


Şirketin Kurucusu ve CEO'su Tash Grossman konu hakkındaki görüşlerini "Sıradan fişi statik, çöp sahasına gönderilecek durumundan veri açısından zengin bir müşteri içgörü kaynağına dönüştürüyoruz. İlk benimseyen perakende ortaklarımızdan gördüğümüz yanıt bize her şeyi açıklıyor: Yazılımımız etkileşimi artırıyor ve değerli müşteri verilerinin kilidini açıyor. Yazılımımızı kullanan markalar için e-posta kayıtlarından uygulama indirme işlemlerine kadar her şeyde büyük artışlar gördük." sözleriyle dile getiriyor.

Comments


bottom of page