top of page

Devir değişiyor: Medya devinin binasına fintech şirketi geçiyor

Revolut, Birleşik Krallık'ta tam bir bankacılık lisansı alamamasına rağmen genişleme planlarına devam ediyor. Şirket, genel merkezini Londra'nın popüler iş bölgelerinden Canary Wharf'ın en önemli binalarından birine taşıyacak. Revolut'un yeni Küresel Genel Merkezi, Mayıs 2025'te Londra'daki eski Thomson Reuters binasında açılacak.Revolut, Canary Wharf'ta yakın zamanda yenilenen "YY London" binasının yeni kiracısı olacak. Şirket Perşembe günü Financial Times'a ofis alanını %40 artırarak 113 bin metrekareye çıkardığını bildirdi.


Şirketin Kurucusu ve CEO'su Nik Storonsky, dünya çapında genişlerken Revolut'un evi olarak hizmet verecek olan, finans bölgesinin merkezinde yeni bir küresel Genel Merkeze sahip olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.Revolut'un bankacılık lisansı almasına yardımcı olmak için Aralık ayında şirkete İngiltere Genel Müdürü olarak katılan Francesca Carlesi, Genel Merkez gelişmesini "Ana vatanımız olan İngiltere'ye olan bağlılığımızı güçlendirirken aynı zamanda gelecekteki büyümemizi destekleyecek temeli oluşturuyoruz" sözleriyle yorumladı.


Revolut ayrıca yakın zamanda önemli bir reklam kampanyası başlatarak 52 milyon sterlin harcadığı bir önceki yıla göre 129 milyon sterlin harcayarak hacimli bir bütçe harcaması gerçekleştirdi.

Comments


bottom of page