top of page

Online terapi hizmeti Hiwell, 3.5 milyon dolar yatırım aldı

2019’da kurulan online terapi hizmeti Hiwell, Seri A öncesi yatırım turunda 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolarlık yeni yatırımını tamamladı.Yolculuğuna Türkiye’de başlayan online terapi platformu Hiwell, hizmet verdiği Avrupa ülkelerinde de güçlü bir büyüme gösteriyor. Hiwell Kurucusu ve CEO’su Ali Ozan Özçiçek, Türkiye dışındaki ülkelerdeki gelirlerinin, Türkiye gelirlerine yaklaştığını ifade ederek, “Ürünümüzü ve modelimizi Türkiye’de geliştirdikten sonra Avrupa ülkelerinde de ürün-pazar uyumunu yakaladık” dedi.

 

Global düzeydeki başarısının ardından Hiwell, Seri A Öncesi yatırım turunda 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolarlık yeni yatırımını tamamladı. Bu yatırım turuna, önceki tura öncülük etmiş ve devam yatırımlarını yapan Boğaziçi Ventures, Eksim Ventures gibi şirketler ile Dr. Hüseyin Başçiftçi gibi melek yatırımcıların yanı sıra Ünlü Portföy Ar-Ge GSYF ve Kinesis Teknoloji Yatırımları A.Ş. ilk kez yatırım yaparak katıldı.

 

“Psikologlarımızı seçerken etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyoruz”


Kurucu ve CEO Ali Ozan Özçiçek, konu hakkında şunları söyledi: “Sunduğumuz hizmetin gerektirdiği etik ilkelere bağlı ve yüksek lisanslarını yapmış yetkin lokal psikologların seçiminde yüzde 5 civarında bir kabul etme oranımız var. Kuruluşumuzdan bu yana platformumuzda hizmet verecek psikologların belirlenmesinde yalnızca yüksek lisans diplomalarını ilgili ülkedeki resmî kurumlardan kontrol etmekle kalmıyor, kapsamlı mülakatlarla hem yetkinliklerini hem de terapistliğe dair mesleki etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyor ve eleme yapıyoruz.”

 

Online terapi, geleneksel terapi yöntemlerini teknolojik imkânlarla dijitale taşırken danışanlar da Hiwell ile mekân sınırlaması olmadan psikolojik destek ihtiyaçlarına mahremiyet ve etik ilkeleriyle ulaşabiliyor. Online modelin yarattığı değer, geçtiğimiz yıl şubat ayında Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından daha da görünür oldu. Hiwell, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 400'ü aşkın depremzedeye, ücretsiz psikolojik destek ve terapi hizmeti sunarak onların duygusal ve psikolojik iyileşme süreçlerine katkıda bulundu.“Danışanlarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerine eşlik ediyoruz”


Hiwell’in 1200’ü aşkın klinik psikoloğu sayesinde, psikolojik destek alan ve zamandan da tasarruf eden kişilerin; kendi ihtiyaçlarına, sorunlarına, takvimlerine en uygun yetkin klinik psikologlara kolaylıkla ulaşabildiğinin altını çizen Ali Ozan Özçiçek, “Yetkin psikologlardan oluşan uzmanlarımızın ve değer yaratan özgün işlere odaklanan ekibimizin terapiyi herkes için erişilebilir hale getirme misyonumuza bağlılığı sayesinde, 8 ülkede yüzbinlerce insanın yaşamına dokunuyoruz. Bu gerçekten çok özel bir yolculuk ve sunduğumuz hizmetlerle danışanlarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerine eşlik ediyoruz” diye konuştu. 

 

Değer yaratan sürdürülebilir modeliyle tohum öncesi ve tohum yatırım turlarında toplamda 1.6 milyon dolar yatırım alan Hiwell’in doğru bir işe yönelmiş, az miktarda yatırımla globale açılınabileceğinin örneği niteliğinde olduğunu vurgulayan Özçiçek, “Yaptığımız işlerde her zaman yüksek verimlilikle değer yaratmayı önceliklendirerek çalışıyoruz. Yaptığınız işe inanıp, gerçek ihtiyaçları tespit ederek kaynaklarınızı onlara yönelik kullandığınızda az kaynakla büyük işler yapmak mümkün oluyor” dedi.

Comments


bottom of page