top of page

Yerli fintech Sipay'e 15 milyon dolarlık yeni yatırım

Ülkemizin önde gelen fintech girişimlerinden olan Sipay, Anfa VC'nin öncülüğünde gerçekleştirilen ilk yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Bu tura ayrıca Citrus Pay ve Jupiter’den Jitendra Gupta, Pine Labs’ten Amrish Rau, CRED’den Kunal Shah, Khatabook’tan Ravish Naresh ve Pareto Holdings’ten Edward Lando gibi önemli isimler de katılım gösterdi.2019 yılında kurulan Sipay, hem bireylerin hem de işletmelerin tüm finansal ihtiyaçlarını tek bir platform üzerinden alternatifli çözümlerle karşılamayı hedefliyor. Girişim; dijital cüzdan altyapısı, Sanal POS sistemleri, kartlı ve kartsız ödeme seçenekleri ve para transferi gibi birçok finansal hizmeti bir arada sunuyor.


Geldiğimiz nokta itibariyle yıllık 10 kat büyüme oranına ulaşan Sipay, 2024 yılını 300 milyon dolar gelirle kapatmayı amaçlıyor. Şirket yeni aldığı bu yatırımla, ürün yelpazesini genişletmeyi, yeni pazarlara açılmayı ve küresel varlığını güçlendirmeyi planlıyor.


Sipay'in Kurucusu ve Global CEO’su Nezih Sipahioğlu, "İhtiyaç ve beklentilerin hızla değiştiği dijital çağda, fintech trendlerinin öncüsü olmayı ve kullanıcılarımıza en yenilikçi çözümlerle hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Aldığımız bu yatırım da ekibimizin disiplinli çalışmasının ve özverisinin bir kanıtıdır." dedi.


Sipahioğlu açıklamalarının devamında "Bu finansmanla yapay zeka, hiper kişiselleştirme, gömülü finans, blockchain ve sanal gerçeklik üzerine çalışmalarımızı hızlandırırken aynı zamanda yeni pazarlara da açılacağız. Tek platform üzerinden geniş ürün ve hizmet yelpazesi sunan kapsamlı bir finansal pazar yerini hayata geçirerek, kullanıcılarımızın ticari ve kişisel finansal ihtiyaçları için en uygun çözümleri seçebilmelerine olanak sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Comments


bottom of page