top of page

Süper ATM: Birden fazla banka, tek ATM

Birleşik Krallık'ın ATM ağı Link, birden fazla banka için para yatırma ve mevduat işlemlerini yapabilen "Süper ATM" niteliğinde yeni bir bankamatik türünü test ediyor. Yerel kaynaklara göre ilk ATM, Warwickshire bölgesinde faaliyete geçti, yeniler ise yolda.Krallık genelinde fiziksel banka şubelerinin sayısının azalmasıyla Süper ATM'ler, nakit para çekmek için genellikle uzun mesafeler kat etmek zorunda kalan küçük işletme sahiplerinin işini kolaylaştıracak.


Küçük İşletmeler Federasyonu (FSB) Ulusal Başkanı Martin McTague konu hakkındaki görüşlerini “Banka şubelerinin azalması, birçok kişiyi hayati hizmetlerden yoksun bıraktı, özellikle de küçük işletme sahiplerini. Bu sayede işletme sahipleri, dükkanlarını erken kapatmadan ya da kilometrelerce yol kat etmeden günlük gelirlerini güvenli bir şekilde hesaplarına yatırabilecekler. Birden fazla banka ile uyumlu olan Süper ATM teknolojisi önemli bir yenilik. Bu teknoloji, bankacılık hizmetlerinin hızlı ve kesintisiz bir şekilde kullanıma sunulmasında önemli bir rol oynayacaktır." sözleriyle dile getiriyor.


Link ATM ağına bağlı olan ve NCR Atleos ve Note Machine ortaklığıyla kurulan yeni ATM'ler; Bank of Scotland, Barclays, Halifax, Lloyds, NatWest, Royal Bank of Scotland ve Ulster Bank müşterilerinin nakit para yatırma işlemlerini kabul edecek.

Comments


bottom of page