top of page

Teamfluencer, Nevzat Aydın’dan 3 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Influencer pazarlama platformu Teamfluencer, geçtiğimiz ayki tohum öncesi yatırım turunda 3 milyon dolar değerleme ile Nevzat Aydın’dan yatırım aldı. 450 binin üzerinde içerik üreticisiyle aylık 50 milyondan fazla kişiye erişim sağlayan girişim, Türkiye’ye nano influencer pazarlama modelini getiren ilk platform olarak dikkat çekiyor.Markaların ve influencer’ların tüm pazarlama sürecini tek bir platformdan yönetmesini sağlayan Teamfluencer, Türkiye’ye nano influencer pazarlama modelini ilk getiren platform olarak, markalara uygun maliyetli ve yüksek etkileşimli influencer iş birlikleri kurma imkanı sağlıyor. Bu yatırımla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede Teamfluencer ekibini kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Nevzat Aydın, “Yenilikçi iş modelleri ve ölçeklenebilir yapılarının başarıda ne kadar önemli olduğuna daima inandım. Ekibin birlikte çalışmanın ve iş birliğinin gücüne olan inancı, bu platformu daha da ileriye taşıyacaktır.” dedi.


450 binden fazla içerik üreticisine ev sahipliği yapan Teamfluencer, yüzlerce marka tarafından aktif olarak kullanılıyor ve platform üzerinden yaratılan içerikler aylık 50 milyondan fazla kişiye ulaşıyor.


Hedefimiz, globalde influencer pazarlamanın akla gelen ilk platformu olmak!”

Bu yatırımın ardından şirketin, platforma yeni özellikler eklemek ve pazarını genişletmek için stratejik bir plan izleyeceğini açıklayan Teamfluencer Kurucu Ortağı ve CEO'su Dilara Bostancıoğlu, sahip oldukları geniş know-how’ı daha fazla markaya ulaştırmayı, markaların pazarlama stratejilerindeki influencer etkisini artırmayı ve influencer pazarlamayı daha erişilebilir hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.


Geçtiğimiz sene itibarıyla influencer’ların tüm dünyada takipçileri aracılığıyla yüz milyarlarca dolarlık satış hacminin yaratılmasını sağladığına dikkat çeken Bostancıoğlu, bu ekonominin 2030 yılında tüm dünyada trilyon dolara ulaşacağını tahmin ettiklerini aktardı.

コメント


bottom of page